Шефът на таекуондото М. Богданов с треперещ глас съобщи от Санкт Петербург: Спортист №1 на Благоевград за 2007 г. Н. Кехайов с първа световна титла за България

16 октомври 2009 00:18   7 коментара   29855 прочита
Световният шампион Н. Кехайов /вдясно/ със съотборниците си

Състезателят на благоевградския клуб “Фолкън” Николай Кехайов донесе първата световна титла за България в мъжкото таекуон-до, версия ITF, на първенството на планетата в Русия. Роденият в Банско национал триумфира в най-тежката категория в дисциплината спаринг. Най-големият успех досега принадлежеше на съотборника му Тодор Козладеров, който преди няколко години стана втори в света. Новината за големия успех съобщи с треперещ от вълнение глас по телефона от Санкт Петербург веднага след края на финалната схватка вчера президентът на българската федерация Марио Богданов. Единственото злато от най-високия форум в историята на азиатския спорт у нас спечели преди 15 г. при жените в дисциплината чупене Елеонора Ангелова на световното в Малайзия ’94. Н. Кехайов е носител на приза “Спортист номер 1 на Благоевград” за 2007 г. Тогава той стана европейски първенец на шампионата в Талин.

Още за: Н. Кехайов   титла   таекуон-до   Още от: Спорт