“Септември” изхвърли ЦСКА с убийствени контри, здрава защита и перфектен вратар

16 март 2012 00:20   11 коментара   17458 прочита

2500 зрители станаха свидетели на историческия успех, А. Гущеров и Ат. Николов заковаха Р. Мболи с красиви голове

Футболният отбор на “Септември” победи ЦСКА с 2:1 в Симитли вчера и за първи път в клубната си история се класира за полуфиналите в турнира за купата на България. Малко очаквания триумф изгледаха 2500 зрители, 350 от които бяха в клетката за гостуващата агитка. В следващия кръг избраниците на благоевградския наставник Стефан Гошев отново ще бъдат домакини, защото тимът им е единственият представител на “Б” група в голямата четворка. В нея влязоха още лидерът в елита “Лудогорец”, шампионът “Литекс” и “Локомотив” /Пд/. С постижението си “Септември” посрами отпадналия гранд с 1:2 след продължения в Пловдив “Левски”, на който е сателит втори сезон.

Симитличани се добраха до победата съвсем заслужено. Те съсипаха невиждано жалкия ЦСКА с убийствени контраатаки, здрава защита и перфектен вратар. В 31-та мин. Атанас Николов изведе връхлитащия Андон Гущеров в наказателното поле и петричанинът препарира Райс Мболи с шут под гредата за 1:0. 4 минути след почивката Ат. Николов скъса изкуствената засада на армейците и прехвърли майсторски безпомощния страж на ЦСКА - 2:0. Груба грешка на Антон Тодоров позволи на Нджонго Присо да намали в 88-та мин. В петте минути добавено време симитличани се бориха мъжки и дори имаха шанс за трети гол, ала юношата на “Милан” Антонио Михайлов пропусна.

“СЕПТЕМВРИ”: Ганев, Тодоров, Кацарски, Коемджиев, Илиев, Гущеров /83-Топузов/, Михайлов, Балтов, Лулейски /74-Цв. Николов/, Ат. Николов /70-Т. Костурков/, К. Стоянов.

ЦСКА: Мболи, Бандаловски, Дечев /79-Адемар/, Дюлгеров, П. Стоянов, Галчев, Паун /46-Мораеш/, Костов, Карачанаков /44-Иванов/, Присо, Грънчов.

Още за: ФК Септември   победа   ПФК ЦСКА   Още от: Спорт