Самбистът на “Вихрен” Б. Борисов прегази петима по пътя към титлата

02 март 2011 00:20   1 коментар   15586 прочита
Гр. Солунов не може да се нарадва на златото на Б. Борисов

Националите В. Иванова и Ив. Илиев също с квоти за първенството на Стария континент

Състезателят на “Вихрен” Борис Борисов спечели златен медал от държавното лично отборно първенство по самбо за мъже в зала “Универсиада”. Той премина като ураган през петимата си съперници си в кат. до 62 кг и ги победи с явно превъзходство /разлика от 12 и повече точки/. По време на награждаването в София организаторите доставиха удоволствието да обкичи златния медалист на шефа на санданския клуб Григор Солунов.

Златото донесе на Б. Борисов квота за европейския шампионат в София през май. Бронзово отличие за “Вихрен” взе Нина Скачева /до 64 кг/. Единствената си загуба тя регистрира срещу безспорната номер 1 у нас в категорията Ваня Иванова, която в момента се състезава за НСА “В. Левски”, но е родом от с. Склаве и направи първи стъпки към големия спорт в санданската школа.

Малшанс при жребия лиши от медал Асен Гогов /62 кг/. Той остана пети, както и Георги Лазаров /91 кг/, а а по-младите им съотборници /старша възраст/ във “Вихрен” Дилян Димитров /81 кг/ и Кемал Кирилов /68 кг/ завършиха съответно 7-и и 9-и. Без проблеми до титлата стигна санданчанинът Иван Илиев /+100 кг/, чийто настоящ пристан е тимът на “Еврохол” /Сливен/. Заради квалификационното й значение за първенството на Стария континент в проявата участваха внушителните 421 състезатели.

Още за: Б. Борисов   самбо   медал   Още от: Спорт