Първи успех за Марек след завръщането му в професионалния футбол

11 август 2013 13:48   10 коментара   13479 прочита
Най-важният момент в мача: Димитър Андонов отбелязва победното попадение за Марек от дузпа

Марек победи Банско с 1:0 и успя да зарадва феновете си, записвайки първи успех след завръщането в професионалния футбол. На стадион „Бончук” присъстваха около 3000 зрители, като сред тях имаше и точно 9 привърженици от курортния град. Двата тима не започнаха добре срещата и в първите минути допускаха много грешки в отиграванията си. След това Марек започна да диктува темпото и стоеше по-добре на терена от своя съперник. Минутата бе 26-а, когато дошлият в Дупница именно от Банско Петър Тончев направи самостоятелен пробив отдясно и качи топката на главата на Димитър Георгиев, който стреля опасно, но вратарят на гостите Росен Ганев изби в корнер. Дупничани продължиха да атакуват и да търсят гола, а опитите им бяха възнаградени минута преди края на първото полувреме. Тогава Боби Николов бе фаулиран в наказателното поле на Банско и главният съдия Георги Игнатов нямаше какво да направи, освен да посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Димитър Андонов, който прояви завидно хладнокръвие и даде преднина на Марек, пращайки топката в долния ляв ъгъл на банскалии.

След почивката темпото на игра спадна, като битката се водеше предимно в средата на терена. В заключителните минути на мача Банско се опита да направи нещо като натиск, но така и не стигна до голова ситуация за целия двубой. Марек дори можеше да направи победата си по-голяма, но далечен удар на резервата Йордан Апостолов бе отразен като по чудо от стража Росен Ганев.

По този начин дупнишкият клуб събра актив от 4 точки след два изиграни мача и се намира в челото на „Б” група. За Банско пък това бе първи мач за сезона, след като срещата с Дунав. Това се наложи поради отказа на тима от Русе да участва в „Б” група.

Марек: Белчев, Г. Николов, Виячки, Б. Николов (84 – Лахчев), Пидев, Диков (55 – И. Илиев), Д. Георгиев, Андонов, Янчев (64 – Апостолов), Тончев, Хаджиниколов
Старши треньор: Румен Стоянов

Банско: Ганев, Топузов, Узунов, Ангелов, Слаев, Димитров, Иванов, Войнов, С. Георгиев (46 – Павлов), Калистрин (58 – Станкев), Чепилов (75 – Стоянов)
Старши треньор: Александър Томаш