08 август 2011 00:18   3 коментара   14525 прочита
Самир Аес
Самир Аес

Самир Аес

Празни трибуни посрещнаха отборите на “Банско” и “Германея” за контролата на стадион “Свети Петър”, преди която домакините представиха новите си попълнения. Двубоя, който козлите спечелиха с 2:1, изгледаха не повече от 30-40 човека.

Срещата започна с превес на професионалните футболисти, но пропуски направиха Благой Наков, Георги Калайджиев, Павел Петков и Петьо Динков. Логичното стана в 28-та мин., когато Петков напредна отдясно и подаде по земя в наказателното поле, а Динков вкара от точката за изпълнение на дузпи. 6 минути по-късно Калайджиев стреля отдалече, благоевградският вратар Павел Георгиев-Коматаро изби, ала притичалият Самир Аес направи резултатна добавка за 2:0.

През второто полувреме банскалии продължиха да създават положения и с лека ръка да ги пропиляват. Най-фрапираща бе ситуацията в 69-та мин. Тогава Слави Кирилов излезе очи в очи със стража на сапаревобанци, който спаси не само удара на дошлия от “Пирин” /Бл/ играч, но и последвалия опит на Юли Колушев. Сам срещу вратаря на гостите по-късно не успя и Георги Кавръков. В 72-та мин. Йордан Лечов повали Петър Вучков в наказателното поле и реферът Драган Стойков свири дузпа. Марио Карачорски бе точен за 1:2.

“БАНСКО”: Кючуков, Катунчев, Крушовски, Топузов, Слаев, Динков, Бл. Наков, Аес, Петков, Гълъбов, Калайджиев /Янев, Лечов, Шопов, Коларов, Колушев, Кехайов, Сл. Кирилов, Кавръков/.

“ГЕРМАНЕЯ”: П. Георгиев, Гьонов, Андреев, Аргиров, Бошикьов, Гроздин, З. Кръстев, Мишев, Д. Димитров, Везенков, Карачорски /В. Христов, Любенов, Иванов, Ненков, Златанов, Вучков/.