Правостоящи гледат първия мач на баскетболния “Академик Благоевград”

26 октомври 2011 00:20   3 коментара   42392 прочита
Благоевградският тим потегли с победа в А-1

Новите попълнения изведоха студентите до убедителна победа над дубъла на “Черно море”

Небивал интерес към спортно събитие в залата на ЮЗУ “Н. Рилски” предизвика баскетболният мач между “Академик Благоевград” и дубъла на “Евроинс Черно море”, който домакините спечелиха с 93:64 /55:33/. Сблъсъка от I кръг на А-1 изгледаха над 300 човека, заплатили билети по 1 и 2 лв. Част от пристигналите по-късно запалянковци дори трябваше да останат правостоящи.

Наставникът Петър Клечков включи в групата само трима местни състезатели - капитана Явор Иванов, Иван Крайков и Иван Мирчев, и започна с петица, съставена изцяло от нови попълнения. Препълнените трибуни и напористата игра на студентите притесниха варненци, а резултатът набързо скочи на 10:0. До края на първата четвърт обаче гостите се възползваха от поредица грешки на съперника и намалиха изоставането си до 21:24. П. Клечков реагира с включването на Пламен Дончев, който избухна с 10 точки за 2 минути.

Дарин Кудинов добави две тройки и мачът практически бе решен още по средата. До края шанс за изява получиха всички от благоевградския тим, но това не повлия особено на разликата в съотношението на силите. Следващият опонент на “Академик Благоевград” е “Чавдар” /Тр/, който стартира с домакинска загуба от “Берое” с 60:94. Срещата е в събота от 18.00 ч. в Троян.

Още за: ЮЗУ   мач   баскетбол   Още от: Спорт