Пирин загуби при гостуването си на Локомотив (Пловдив)

19 октомври 2021 17:28   19 коментара   8365 прочита

Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в отложен мач от третия кръг на Efbet лига за първа домакинска победа през сезона. Срещата не се състоя по график заради участието на "смърфовете" в Европа.

Домакините започнаха по-уверено двубоя и в 14-ата минута Георги Минчев пропусна да открие резултата. Пирин отвърна с неуверен удар на Станислав Костов.

В 40-ата минута попадение на Георги Минчев беше отменено заради засада, но три по-късно нападателят на Локомотив откри резултата, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на Пирин (1:0).

Четвърт час след почивката Димитър Илиев удвои резултата, възползвайки се от пас на Венсан Марсел (2:0), предаде Блиц. Минути по-късно Станислав Костов върна едно попадение за Пирин (2:1).

Победата позволи на Локомотив (Пловдив) да се измъкне от дъното и "смърфовете" вече са 9-и в таблицата с 11 точки, докато Пирин е ба предпоследната 13-а позиция с 8.

Още за: Пирин   загуба   Пловдив   Още от: Спорт