Пирин загуби от Локомотив (Пловдив) на стадиона в Благоевград

11 август 2023 23:24   25 коментара   12583 прочита
сн. sportal.bg

Локомотив (Пловдив) вече е едноличен лидер в първенството, след като надигра с 1:0 Пирин (Благоевград) в мач от петия кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна в 72-ата минута след точно изпълнение на дузпа. от Джовани, а този гол осигури четвърта поредна шампионатна победа на "смърфовете". Голяма роля за нея изигра и червеният картон на Мартин Бачев от домакините, който остави "орлетата" с човек по-малко отще в 21-ата минута.

Гостите създадоха първата опасност още преди да е изминала и минута. Минчев и Илиев комбинираха атрактивно, капитанът на Локо отправи опасен шут, но Ковальов внимаваше и спаси.

В 8-ата минута Ковальов отново се намеси добре след шут на Конте, а в 17-ата само късметът спаси домакините след центриране от корнер и удар с глава на Сегура, предаде sportal.bg.

Положението на благоевградчани се усложни неимоверно в 21-ата минута, когато Мартин Бачев бе изгонен от игра. Защитникът видя червения цвят, тъй като фаулира откъсващия се срещу вратаря Минчев в опит да поправи грешката на своя съотборник Костов.

До края на полувремето Локо продължи да доминира, но трудно създаваше опасности пред вратата на "орлетата". От своя страна благоевградчани можеха изненадващо да открият резултата в 42-ата минута. Лясков изпусна Комано, който стреля, но не улучи вратата. Локо отговори подобаващо секунди по-късно, но Минчев не успя да преодолее Ковальов с удар от близка дистанция.

В началото на второто полувреме Джовани не се възползва по най-добрия начин от извеждащ пас на Илиев и шутира в аут.

Контраатаките на "зелените" обаче продължиха да са много опасни и при една от тях, в 57-ата минута, Кондраков излезе очи в очи с Хоркаш, но стражът на пловдивчани изби.

Шест минути по-късно гредата попречи на Локо да открие резултата. "Смърфовете" комбинираха брилянтно, а атаката завърши с удар на Димитър Илиев с глава в левия страничен стълб.

Последва много сериозен шанс за Пирин след грешка на Хоркаш, който не прецени излизането си при центриране, но Тютюков не успя да реализира.

Така се стигна до 72-ата минута, в която Локо откри резултата след точно изпълнена от Джовани дузпа. Тя бе свирена за игра с ръка на Дюлгеров.

Още за: Пирин   мач   Благоевград   Още от: Спорт