Пирин загуби от ЦСКА 1948 в контрола

11 юли 2019 09:46   3 коментара   7543 прочита

ОФК Пирин загуби в четвъртата си контрола преди стара на Втора лига с минималното 0:1 от един от сериозните претенденти за челно класиране в същия шампионат. Орлетата играха силно и през двете полувремена, като единствените положения за гостите дойдоха след индивидуални грешки. През първата част за Пирин пропуски направиха Цолев и Златинов, като последния бе много близо до гола от пряксвободен удар.

През втората част пиринци надиграваха съперника по-често, но до реални положения почти не се стигаше. Кейта бе близо до попадение след удар с глава в 50-та минута.

Пиринци сътвориха няколко красиви атаки, но удари на Златинов и дошлото на проби крило Димов не намериха целта. Гостите отбелязаха попадение чрез Иванов в 81-та минута, след неразбирателство в отбраната на зелените.

Състезателят на гостите Чавдар Ивайлов бе изгонен в средата на полувремето за втори жълт картон, но бе заменен от резерва.

Следващият мач на Пирин е в събота в Банско, срещу ФК Банско, а мачът е с начален час 11:00.