Пирин с трето поредно 2:0 - би и Септември Симитли

26 февруари 2021 17:44   9 коментара   7525 прочита

Отборът на Пирин Благоевград победи с 2:0 Септември Симитли в първия мач от 20-ия кръг във Втора лига. Спас Георгиев откри в 45-ата, а в 60-ата минута Александър Дюлгеров удвои. Това бе и трета пореда победа за орлетата с 2:0 тази пролет. Преди това възпитаниците на Уорън Фийни биха със същия резултат Хебър у дома и Янтра като гост.

„Орлетата“ са лидери в подреждането с актив от 41 точки, с 5 повече пред втория Локомотив София преди останалите мачове от кръга утре.

В осмата минута гостите поискаха дузпа, но главният съдия Владимир Вълков остави играта да продължи, след като не видя основание да отсъди наказателен удар.

В 13-ата минута дойде и най-интересната ситуация до момента. Юлиян Попев центрира от левия фланг в наказателното поле, където Преслав Йорданов не успя да засече на близката греда, а на далечната Борислав Вакадинов блокира Спас Георгиев и топката бе уловена от вратаря Димитров.

В 23-ата минута Пирин удари греда. Архан Исуф центрира отдясно в наказателното поле, но защитник на Септември игра с глава. Кълбото обаче стигна до Георгиев, който остави за Манолев, който стреля силно пред дъгата на наказателното поле, но топката се отби от напречната греда.

Минута по-късно Илия Карапетров открадна топката в половината на домакините, напредна добре, влезе в наказателното поле отдясно и стреля по диагонала по тревата, но покрай лявата греда на Петър Петров.

В 39-ата минута Антон Карачанаков стреля силно от пряк свободен удар от далечна дистанция, но топката премина на около метър от дясната греда на Септември.

"Орлетата" поведоха в резултата в последните секунди на първата част. Карачанаков центрира от корнер в наказателното поле, където на втора греда Анатоли Лулейски закъсня да покрие Спас Георгиев, който засече топката от въздуха от границата на вратарското поле и реализира - 1:0.

Първата опасна ситуация за втората част дойде в 49-ата минута, когато Конър Хендерсън стреля директно от пряк свободен удар пред наказателното поле, като топката летеше към левия ъгъл на Димитров, но стражът на гостите показа чудесен рефлекс и изби в корнер, предаде Pirinsport.com. След точно час игра Пирин удвои резултата. Хендерсън центрира от корнер в наказателното поле, където Христо Иванов закъсня да покрие Александър Дюлгеров, който с глава отбеляза за 2:0.

В 69-ата минута Карапетров стреля от дистанция, но право във вратаря на „орлетата“.

Шест минути след това Карачанаков бе намерен с дълъг пас отляво в наказателното поле, който стреля от въздуха, но топката прелетя малко над напречната греда, а и нападателят на орлетата бе в положение на засада.

Още за: Пирин   Победа   Симитли   Още от: Спорт