Пирин рухна срещу Лудогорец за едно полувреме

23 август 2022 12:38   15 коментара   5842 прочита

Шампионът Лудогорец не остави никакви шансове на Пирин, разбивайки "орлетата" с 4:0 в последен мач от 7-ия кръг на efbet Лига. Георги Терзиев порази вратата на Пирин в 50-а минута. В 64-а минута Казуки Такахаши си отбеляза автогол. В 79-а минута Матиас Тисера успя да реши всичко с трето попадение. Жоржиньо оформи крайният резултат в 85-та мнута.

В 4-а минута Венци Бенгюзов пробва мерника си отдалеч, но много неточно. Последва неточен удар на Хубчев и точен, но не особено сложен за спасяване изстрел от разстояние на Славчо Шоколаров.

В 22-а минута Симон Слуга беше напът да се вкара в големи неприятности, но все пак изчисти до ъглов удар. Три минути по-късно Десподов пробва от сложна позиция, но много неточно, пише Pirinsport.com.

Двубоят така и не успя да набере особено темпо, като до края на частта с неточни удари се отчетоха Рик Джонатан и Бенгюзов.

В началото на втората част "орлите" удариха. След статично положение, изпълнено от Кирил Десподов, Георги Терзиев порази вратата на Пирин за 1:0.

В 52-а минута Пирин можеше да изравни. След извеждащ пас Цонев излезе на стрелкова позиция, но ударът му беше избит в корнер.

В 64-а минута гостите успяха да удвоят аванса си. След ново изпълнение на ъглов удар топката беше отклонена, а Казуки Такахаши имаше нещастието да си вкара в собствената врата.

В 79-а минута Лудогорец стигна и до трети гол. След грешка в средата на терена Кирил Десподов изведе Матиас Тисера само срещу Янко Георгиев, а той не сбърка за 3:0.

В 85-а минута нещата станаха още по-тежки за домакините. След нова бърза контраатака Тиаго успя да намери Жоржиньо в наказателното поле, а той хладнокръвно вкара за четвърти път.

Още за: Пирин   Лудогорец   голове   Още от: Спорт