Пирин Разлог спечели след драма регионалното дерби

01 септември 2013 00:44   1 коментар   14980 прочита

Пет гола, две дузпи, един червен картон и куп изтървани положения украсиха регионалното дерби в Б група, между отборите на Банско и Пирин Разлог. Победа с 3:2 спечелиха гостите, въпреки отсъствието от треньорската скамеяка на наставника Иван Стойчев. Близо 700 зрители присъстваха на стадион Св. Петър в Банско, като домакините направиха димна завеса в първите секунди на срещата. В 7-ата минута главният съдия Таско Тасков отсъди спорна дузпа Банско, след като топката срещна тялото на Балакчиев. Зад топката застана Калоян Стоянов, който дори не уцели рамката на вратата, като би високо над гредата. В 15 минута Радослав Калистрин с глава пропусна от непосредствена близост. Малко по- късно дойде ред и на гостите, като Борис Кондев направи уникален пропуск. В 31-ата минута Мартин Станкев центрира от фаул, а Атанас Димитров с гръб към вратата откри за 1:0.

При този резултат приключи и първото полувреме. Седем минути по – късно Руслан Иванов получи чудесен пас от Войнов, но вместо да стреля се засуети и пропусна да удвои преднината на домакините. Две минути след почивката Димитър Димитров изравни 1:1, след удар с глава. В 60 минута Кондев хитро си спечели дузпа, а Димитър Наков я превърна в гол за 1:2. Четири минути по-късно Йордан Лечов от Банско получи директен червен картон, след като събори откъсващия се Борис Кондев.

С чудесен удар Варсанов вкара невероятен гол в горния ляв ъгъл и покачи на 3:1. В изблик на радост администратора на клуба Георги Цуцуманов изля цял леген вода върху себе си, с което си навлече гнева на съдията Таско Тасков. Минута по-късно друг влязъл като резерва футболист Сергей Георгиев от Банско намали на 2:3. От 80 минута до края на мача домакините пропуснаха три положения за гол, а гостите нацелиха гредата, след уникален удар на Варсанов. В крайна сметка Банско – Пирин Разлог 2:3. След последния съдийски сигнал феновете от Разлог ликуваха, а тези на домакините поискаха оставката на ръководството на клуба.