Пирин прекърши украинци на път за родината

08 февруари 2018 12:31   1 коментар   4960 прочита

ОФК Пирин победи и в последната си контролна среща в Турция. Орлетата се наложиха с минималното 0:1 в мач срещу елитния Черноморец Одеса.

Голът за победата падна в края на първата част, когато Конър Хендерсън бе точен от пряк свободен удар. През първото полувреме зелените контраатакуваха опасно, като не оставяха особено големи шансове на украинските нападатели в защита.

През втората част зелените запазиха статуквото на терена, като дори можеше да удвоят преднината си, като Суда бе близо до гола в 68-та минута.

Отлични намеси на Костов около 80-та минута на мача предотвратиха изравняване при добри ситуации за гол за Черноморец.

Зелените си тръгват от Турция утре сутринта и се очаква да пристигнат в Благоевград привечер.

Не е ясна все още съдбата на дошлите на проби състезатели.

Пирин започна в състав: Георгиев, Митев, Башлиев, Ничев, Попев, Костадинов, Хендерсън, Рения, Суда, Благов и Кирилов. След почивката влязоха още Костов, Цолев, Христов, Фло, Топузов, Паланков