Пирин потегли с победа в шампионата

13 февруари 2021 15:02   4 коментара   6839 прочита

Пирин записа победа с 2:0 срещу Хебър (Пазарджик) в първи двубой от пролетния полусезон на Втора професионална лига и се изкачи на върха в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. Попаденията за нашия отбор на стадион “Христо Ботев” реализираха Станислав Манолев в 45-ата минута и Орлин Старокин в 84-ата минута.
Преди началото на срещата двата отбора облякоха специални фланелки в подкрепа на хората, страдащи от множествена склероза. Фланелките бяха в оранжев цвят (международният цвят на множествената склероза).

По този начин отборите се включиха в инициативата на фондация Множествена склероза България – “Заедно на Терена”. Кампанията подкрепя хората, диагностицирани с множествена склероза (МС) и миастения гравис (МГ).

Първото добро положение за нашия отбор дойде в 31-ата минута. Юлиян Попев центрира отлично в наказателното поле към Спас Георгиев, който отправи удар, но Александър Любенов се намеси. Секунди по-късно “орлетата” получиха нов шанс за гол, след като Николай Бодуров отправи шут, който обаче бе твърде слаб, за да затрудни стража на гостите.

Две минути по-късно капитанът ни Николай Бодуров изпусна нервите си. Опитният бранител удари в лицето играч на Хебър и главният съдия Димитър Буров му вдигна директен червен картон.

Секунди преди края на първата част Станислав Манолев откри резултата. Преслав Йорданов засече с глава центриране от корнер, ударът му бе избит от Александър Любенов, но при добавката Станислав Манолев не пропусна да накаже гостите от Пазарджик. Това бе втори шампионатен гол за Манолев през този сезон.

В 68-ата минута Октай Хамдиев направи мощен пробив, който завърши със силен шут, но топката не попадна в целта. Малко по-късно Станислав Маневски също опита да затрудни Петър Петров.

В 84-ата минута тимът ни направи перфектна контраатака, която завърши с гол в мрежата на Хебър. Попадението реализира Орлин Старокин, който през зимата се завърна в Пирин. До края на срещата не се случи нищо интересно и завърши без нови голови ситуации на стадион “Христо Ботев”. В следващия кръг Пирин гостува на Янтра (Габрово).

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) – ХЕБЪР 2:0 1:0 Манолев (45), 2:0 Старокин (84)

Пирин: 99. Петров, 38. Дюлгеров, 71. Карачанаков (38-Ст.Николов), 13. Исуф, 44. Хендерсън (62-Старокин), 31. Станоев, 18.Йорданов, 17. Георгиев (78-Бенгюзов), 11. Манолев, 5. Бодуров, 6. Попев

Хебър: 95. Любенов, 39. Хаджиев, 22. Тодоров, 14. Дичев, 18. Тонев, 19. Каракашев, 28. Янков (45-Чаворски), 8. Игнатов (63-Лазаров), 77. Хамдиев, 98. Търтов (63-Маневски), 15. Петков.

Още за: Пирин   Победа   мач   Още от: Спорт