Пирин победи Спартак (Вн) и записа първи успех при Христо Янев

11 ноември 2022 21:56   14 коментара   8677 прочита

Пирин спечели с 3:1 домакинството си на Спартак (Варна) в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Двата тима се намираха на последните две места преди началото на днешния сблъсък и трите точки им бяха от жизнена необходимост. Получи се интересен мач в Благоевград, като освен четирите гола имаше и още два отменени. Иначе Ради Цонев заби две попадения в 13-ата и 34-ата минута, но Родни Антуи вкара хубав гол и върна "соколите" в двубоя (38').

През второто полувреме обаче Мартин Смоленски сложи точка на спора (55'), оформяйки и крайния резултат. Така Пирин записа втори успех от началото на сезона и първи под ръководството на Христо Янев. Спартак от своя страна пък изпусна възможността да "отлети" от последното място.

Пирин започна малко по-настъпателно двубоя и още в 36-ата секунда Преслав Йорданов отправи слаб шут към вратата на Дичевски, предаде Sportal.bg.

Лошите новини за Христо Янев обаче дойдоха в 3-ата минута, когато Андрей Йорданов се сблъска лошо с футболист на Спартак и изпита болки в областта на корема. Халфът се опита да превъзмогне дискомфорта, но не успя и две минути по-късно поиска принудителна смяна.

В 8-ата минута Здравко Димитров и Родни Антуи комбинираха добре, а българинът опита нелош шут от границата на наказателното поле, който обаче излезе в аут. В 13-ата минута Пирин получи правото да изпълни пряк свободен удар от доста удобна позиция, след като Преслав Йорданов бе спънат пред наказателното поле малко по-рано. С изпълнението се нагърби Радослав Цонев, който отправи прекрасен изстрел и остави безпомощен Иван Дичевски - 1:0.

В следващите десетина минути двубоят бе равностоен. В 24-ата минута обаче гостите можеха да изравнят резултата с едно от най-добрите си положения. Мехмед Сабри центрира добре отдясно към наказателното поле, а след това топката бе отклонена. Така тя дойде удобна на Здравко Димитров, който от границата на вратарското поле прати кълбото право в тялото на вратаря на Пирин.  10 минути по-късно обаче домакините удариха за втори път "соколите".

Влезлият като резерва Вячеслав Велев центрира отдясно, а Дичевски скочи, за да избие. Така обаче топката попадна в Ради Цонев, който пое добре, намести си я удобно на десния крак и фронтално срещу вратата я прокара под стража на Спартак - 2:0. В 38-ата минута Спартак се върна в двубоя. Дълъг пас от собствената половина позволи на Родни Антуи да развие скоростта си, да надбяга Бодуров и да се откъсне на десния фланг.

След това централният нападател навлезе в пеналтерията по аутлинията, остана сам срещу Ковальов и от почти нулев ъгъл с изключително прецизен удар направи резултата 2:1. До края на полувремето двата тима стояха равностойно на терена и не паднаха повече попадения. Второто полувреме започна с натиск на Спартак, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Пирин.

Така се стигна до 55-ата минута, когато Вячеслав Велев центрира по земя отдясно, Дичевски се протегна и изби, но и този път, както при втория гол, топката попадна на крака на футболист на Пирин. Мартин Смоленски бе играчът, който се намираше на точното място в точния момент и безпроблемно вкара на опразнената врата - 3:1.

В 60-ата минута Бодуров засече центриране от корнер с глава, но за негово нещастие прати кълбото в напречната греда на "соколите". При тази ситуация обаче Денис Баланюк, който се появи точно преди изпълнението на корнера, получи неприятна контузия след сблъсък със свой съотборник.

Така украинецът изкара по-малко от 60 секунди в игра и трябваше да бъде заменен. В 68-ата минута Пирин вкара нов гол, дело на Преслав Йорданов, който обаче бе отменен заради засада. 4 минути по-късно Спартак също вкара. Мехмед Сабри центрира остро, стражът на Пирин изби, но топката стигна до Климентов, който стреля и преодоля Ковальов. Футболист на домакините обаче изчисти от голлинията.

Въпреки това кълбото отново дойде удобно на Родни Антуи, който на сантиметри от вратата го заби за 3:2. Попадението обаче не бе отчетено заради засада на нападателя на варненци. В 80-ата минута Виктор Митев стреля много опасно от пряк свободен удар, но вратарят на "орлетата" се разтегна и изби.

До края на двубоя повече опасности нямаше и така домакините се окичиха с успеха. С тази победа Пирин се изкачва едно място по-нагоре и изпреварва Хебър. И двата тима обаче са с актив от 12 точки, а тимът от Пазарджик все още не е изиграл своята среща. Спартак от своя страна ще зимува на последната позиция, след като отборът има едва 8 пункта от началото на кампанията.

Още за: Пирин   Победа   Още от: Спорт