Пирин победи Марек в контрола

25 януари 2023 23:56   21 коментара   7340 прочита

Пирин (Благоевград) спечели с 4:1 контролата с Марек (Дупница), която се проведе на стадион „Христо Ботев“. Клубът благодари на гостите за това, че се отзоваха на поканата, въпреки малкото време за реакция. Неофициален дебют за „орлетата“ направи новото попълнение Димитър Тонев, който се появи през второто полувреме.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 14-ата минута Мартин Смоленски стреля, но вратарят на гостите улови. В 26-ата минута Иван Тасев обърна перфектно фланга на атаката към Дмитро Семенив, който намери с ниско подаване Красимир Станоев и ударът на капитана се отклони в тялото на защитника на гостите Румен Сандев, за да попадне в мрежата. Две минути по-късно Станоев стреля силно, насочвайки топката под гредата, но вратарят Костадинов спаси с акробатичен плонж. Минута по-късно Христофор Хубчев стреля с глава след центриране отдясно. В 38-ата минута Борис Тютюков стреля по диагонала, но вратарят спаси. В 40-ата минута Мартин Смоленски стреля фронтално срещу вратата, но право в ръцете на вратаря. Минута преди края на полувремето Иван Тасев бе изведен на добра позиция, но ударът му срещна страничната греда.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 54-тата минута шут на Мартин Бачев отдалеч излезе в аут. В 58-ата минута Владимир Медвед пое топката срещу вратата и се разписа за 2:0 с прекрасен удар с десния крак в горния ъгъл. В 72-ата минута Добромир Панчеревски намали разликата в резултата с нисък диагонален шут, след като бе изведен срещу вратаря Кирев. В 78-тата минута резултатът стана 3:1 с попадение на Любомир Тодоров, който засече топката във вратата отблизо. В 85-ата минута Илкер Будинов се включи отдясно и прати топката във вратата с нисък диагонален удар за 4:1. В 89-ата минута Димитър Тонев стреля опасно по земя, но вратарят изби в корнер. В 90-ата Александър Дюлгеров стреля с глава, но не успя да се разпише.

Състав на Пирин: 21.Янко Георгиев (46-1.Марио Кирев), 20.Чебрайлс Макрецкис (46-17.Илкер Будинов), 29.Мартин Бачев (78-6.Вергил Янев), 45.Христофор Хубчев (46-38.Александър Дюлгеров), 11.Андрей Йорданов, 31.Красимир Станоев (46-19.Вячеслав Велев), 73. Венцислав Бенгюзов (20-10.Славчо Шоколаров), 18.Мартин Смоленски (13.Димитър Тонев), 8.Дмитро Семенов (46-7.Владимир Медвед), 26.Иван Тасев (46-15.Любомир Тодоров), 23.Борис Тютюков (46-16.Марсел Бибишков).

Още за: Пирин   Победа   мач   Още от: Спорт