Пирин победи Локомотив (София) с 3:1

03 февруари 2024 16:27   21 коментара   7130 прочита

Пирин записа втора победа в приятелските срещи от зимния подготвителен период, след като надигра Локомотив (София) с 3:1. Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“. Това бе предпоследна контрола преди началото на шампионата.

„Орлетата“ поведоха с 1:0 с попадението на Юго Комано в 29-та минута след извеждащо подаване на Аймен Суда.  В по-голямата част от полувремето нашият тим имаше инициативата.

В последните 5 минути на първата част гостите имаха две положения, но първо хубава намеса на Ковальов след изстрел на Станоев, а след това  и намеса пред голлинията на Боянов след удар на Франса ги лишиха от изравнителен гол.

В началото на втората част Пирин удвои своята преднина. В 47-ата минута хубаво центриране на Андрей Йорданов намери Асен Дончев, който бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Станислав Костов, който реализира отсъдената дузпа за 2:0.

В 63-ата минута след чудесна многоходова комбинация топката стигна до Станислав Костов, който изведе сам срещу вратаря Комано. Нападателят преодоля стража на гостите и прати топката в мрежата за 3:0.

В 81-ата минута Локомотив намали разликата в резултата с гол на Милошев.

Последната контрола за нашия отбор преди подновяването на шампионата е планирана за 10 февруари. По предварителна програма Пирин ще е домакин на Беласица.

Състав на Пирин: 12.Ковальов (65-21.Димитров), 18.Лозайадио (46-7.Дончев), 83.Попадийн (86-16.М.Георгиев), 29.Бачев (72-5.Бодуров), 6.Йорданов (82-28.Е.Георгиев), 73.Бенгюзов (65-14.Полонский), 8.Боянов, 10.Суда (72-25.И.Костов), 11.Тасев (46-Ст.Костов), 4.Аюб (72-27.Върбанов), 19.Комано (86-31.Миленков).

Още за: Пирин   мач   Още от: Спорт