Пирин победи Гигант с 1:0 в контролен мач

02 август 2013 13:01   6136 прочита


Футболистите на ОФК „Пирин” победиха гостите си от „Гигант” Съединение с 1:0 в контролен мач игран тази сутрин на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. „Орлетата” имаха преимущество през целия двубой, но куп пропуски доведоха до минималната разлика.

Първата част започна с удар в гредата на Златинов от фаул, още в 3-та минута. Той уцели горния стълб още веднъж, в средата на полувремето, когато се опита да прехвърли излезлия срещу него страж на гостите. С два сериозни пропука се отличи също и Хаджииванов, който излизаше на изгодни позиции в наказателното поле, но ударите му бяха неточни.

През второто полувреме именно Хаджииванов донесе победата за Пирин с гол в 59 минута, дошъл след добра комбинация по десния фланг. Отново Златинов имаше шанс да вкара второ попадение от пряксвободен удар, но вратарят с мъка изби топката в корнер. Гостите от своя страна стигаха трудно до наказателното поле на домакините, като затрудниха само веднъж Бахтарлиев с удар от далечно разстояние.

Утре, от 19:00, на стадион „Христо Ботев” ще се проведе и демонстративен мач по случай 40 годишнината от влизането за първи път на „орлетата” в А група. В двубоя ще се срещнат състав от ветерани на благоевградчани от близкото минало срещу настоящ състав на Пирин.

Следващата планирана контрола за подопечните на Йордан Самоковлийски е за сряда, когато отборът среща „Места” Хаджидимово като гост от 18:00.

Състав на Пирин в днешната среща:

Бахтарлиев, Спириев, Бачев, Георгиев, Стоев, Туджаров, Попев, Хаджииванов, Благов, Златинов и Костов. В игра влязоха още Сандев, Иванов, Васев, Стойков, Шумантов, Кацимерски и Николов.

Димитър Христов


Още за: ОФК Пирин   победа   ФК Гигант   Още от: Спорт

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар