Пирин победи ЦСКА 1948, Суда вкара два гола!

11 ноември 2023 17:36   29 коментара   12065 прочита
Снимка:start-photo.bg

Пирин Благоевград и ЦСКА 1948 завършиха при резултата 2:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига.

Първата добра ситуация бе още в третата минута на сметката на Пирин, като Иван Тасев намери свой съотборник в предни позиции, който стреля по диагонала, но Наумов успя да реагира добре и да избие в корнер. В 21-а минута Даниел Наумов излезе неразчетено, а Венцислав Бенгюзов опита директно да стреля от въздуха от близо 35 метра, но топката профуча много близо до вратата.

Малко след това Аймен Суда си освободи пространство, навлезе в наказателното поле и отправи изстрел в ъгъла, но Наумов успя да се намеси и да спаси. В 37-а минута Бирсент Карагерен се справи добре в ситуацията и намери непокрития Ивайло Чочев на точката на дузпата, но последният не успя да уцели вратата, като топката премина встрани от десния страничен стълб на Пирин, предаде pirinsport.com.

Пет минути преди края на първото полувреме натискът на "червените" продължи, като след центриране от корнер на Русев, Чочев засече топката с глава, но Бенгюзов реагира превъзходно и успя да изчисти от голлинията. В последната минута на редовното време за първата част Аймен Суда беше близо до това да се разпише, като бе изпуснат от противниковата защита, но стражът на ЦСКА 1948 отново успя да се намеси добре.

В 53-а минута Емил Ценов бе намерен на чудесан позиция от пряк свободен удар, като футболистът успя да насочи чудесен удар с глава, за да отбележи гол. Попадението бе разгледано с ВАР и съдиите видяха, че кълбото се отклонява съвсем леко от ръката на Ивайло Чочев. Голът бе отменен, а резултатът остана 0:0.

Малко след това ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа, а зад бялата точка застана Ивайло Чочев, чийто удар обаче бе отразен от Максим Ковальов. След пропуснатата дузпа от Чочев най-съобразителен и бърз бе Бирсент Карагерен, който успя да направи чудесна добавка и да открие резултата. Попадението бе дълго разглеждано, тъй като футболистът на ЦСКА 1948 бе навлезнал предварително в наказателното поле, но голът в крайна сметка бе зачетен.

В 68-а минута Юго Комано направи чудесен пробив, след което стреля, а Наумов не успя да се намеси по най-добрия начин, което даде възможност на Аймен Суда, който от чиста позиция не сбърка и изравни резултата.

В 83-а минута Георги Русев центрира добре от пряк свободен удар, а Елитон се извиси високо и нанесе удар с глава, но Ковальов бе добре позициониран и успя да улови. В 87-а минута Андрей Йорданов отне по чудесен начин топката, а след това намери Комано, който отклони към Аймен Суда, а последният насочи чудесен удар в близкия ъгъл, за да направи пълния обрат.