Пирин победи Банско с 2:0 в драматичен двубой

02 февруари 2013 18:37   1 коментар   9583 прочита

Чиста победа с два гола разлика извоюваха днес футболистите на ОФК Пирин, надделявайки над гостите от Банско с два гола разлика.Мачът се игра пред около 200 привърженици на зелените на стадион Христо Ботев в Благоевград. След равностойни първи петнадесет минути пиринци изненадаха отбраната на банскалии с хубава комбинация между Хаджииванов и Божидар Васев, като последният не сгреши със завършващия удар за 1:0. Гостите отговориха с удар на Наков в 24 минута, но Стоян Васев изби топката. След половин час игра зелените започнаха да контраатакуват опасно, а Хаджииванов безпроблемно отбеляза второ попадение останал сам срещу вратаря на Банско Ганев.През втората част благоевградчани се опитваха да задържат повече топката и да контраатакуват. В 55 минута Балтов нанесе удар от около

20 метра, но топката се отби в горната греда и излезе в аут. Футболистите на Банско направиха няколко далечни удара в рамките на 5 минути, но без реална опасност за влезлия като резерва Бахтарлиев. В 38 минута Костов от Пирин можеше да направи резултата класически, но стреля слабо в ръцете на Ганев