Пирин падна от Спортист в Благоевград

22 януари 2022 13:14   8 коментара   7452 прочита

Пирин Благоевград загуби с 1:3 от втородивизионния Спортист Своге във втората си предсезонна контрола.

Срещата се проведе ден по-рано от планираното, заради очакваното застудяване и на отлично подготвения от служителите на стадион „Христо Ботев “ официален терен.

Първото полувреме премина равностойно. Още в 7-ата минута Станислав Костов засече с глава центриране от корнер на Казуки Такахаши – аут.

В 31-ата минута Ферадов се откъсна от защитата на „орлетата“ и пробва да стреля, но Салиху изчисти от голлинията. В 38-ата минута вратарят Богомилов стреля, но Саухи спаси.

Минута по-късно Петър Занев уцели страничната греда след включване отляво и центриране на Жан – Пиер Да Коста. След почивката в Пирин бяха направени доста промени, като само Петър Занев остана от започналите през първата част.

В 57-ата минута Красимир Станоев изчисти удар на футболист на Спортист от голлинията, но опасността не премина и Мартин Сандев се разписа с хубав, параболичен удар с десния крак.

В 67-ата минута Преслав Йорданов пропусна да се разпише след удобно центриране на Антон Карачанаков. Две минути по-късно Йорданов не успя да засече хубав пас на Иван Тасев, който пусна топката успоредно на голлинията.

В 69-ата минута Венцислав Бенгюзов успя да изравни резултата, след като засече топката отблизо в мрежата, добре свалена от Карачанаков топка при центриране на Манолев отдясно.

Гостите отново поведоха, като този път с нисък и добре насочен удар се разписа Георги Николов в 79-ата минута, предава pirinsport.com.

В 83-ата минута Николов засече ниско подаване отдясно, за да направи резултата 1:3.

Още за: Пирин   Благоевград   мач   Още от: Спорт