Пирин надви Беласица на стадиона в Благоевград

02 февруари 2021 18:45   17 коментара   10826 прочита

Представителният отбор на Пирин спечели петата си контрола от началото на зимната подготовка, след като надделя с 2:1 над третодивизионния Беласица (Петрич). Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. „Орлетата“ можеха да поведат в резултата още в 7-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов удари напречната греда, завършвайки хубава комбинация между Андон Гущеров и Гурам Гощелиани.

Пет минути по-късно Пирин все пак излезе напред. Антон Карачанаков проби отляво и даде успореден на голлинията пас, който бе засечен отблизо от новото попълнение Орлин Старокин. В 14-ата минута Гущеров намери Карачанаков на стрелкова позиция, но той прати топката извън очертанията на вратата. Тимът на Уорън Фийни стигна до втори гол малко преди края на полувремето.

В 42-ата минута Александър Бастунов центрира перфектно в наказателното поле, където Андон Гущеров прати топката в мрежата след хубав удар с глава. През второто полувреме Пирин продължи да бъде по-активния отбор и в 65-ата минута Гурам Гощелиани стреля опасно с глава след центриране на Карачанаков. В 66-ата минута на мястото на вратаря Петър Петров се появи юношата Александър Марковски, който записа дебют с първия отбор.

Младият страж се намеси отлично в 79-ата минута, когато Александър Дюлгеров изби към вратата опасно центриране в наказателното поле, а топката в крайна сметка се отклони от страничната греда. В 82-ата минута Пирин пропусна още едно чисто положение за гол.

Асен Либяховски изведе Гущеров на чиста позиция, но техничният му изстрел мина покрай лявата греда. Три минути по-късно Карачанаков пропусна отблизо, след като получи удобно подаване от Либяховски. В 86-ата минута Стивън Кирилов от гостите центрира опасно, но младият Марковски се намеси и улови.

Две минути по-късно Аспарух Шамкалов направи пропуск за гостите. Крайният резултат бе оформен от Симеон Бояджиев, който проби отляво и стреля технично в обратния ъгъл.

Последната проверка преди началото на първенството за Пирин ще се проведе в петък, 5 февруари, на стадион „Христо Ботев“. Съперник ще бъде Миньор (Перник). Контролата ще бъде закрита за публика и представители на медиите. Първият мач на „орлетата“ от пролетния дял на Втора лига е в петък, 12 февруари, от 15:00 ч. на стадион „Христо Ботев“ срещу Хебър (Пазарджик).

Още за: Пирин   Беласица   мач   Още от: Спорт