Пирин и Манолев шокираха ЦСКА в края

05 декември 2021 18:40   11 коментара   9615 прочита

"Орлетата" взеха точка в първия мач на новия си треньор

Пирин (Благоевград) и ЦСКА завършиха при 1:1 в среща от 18-ия кръг на Efbet лига.

Срещата започна силно за гостите от София, които бяха по-добрият тим през цялата първа част. Йоан Баи опита да изненада вратаря на Пирин с прехвърлящ удар в осмата минута, а в 20-ата и 25-ата Греъм Кери на два пъти беше близо до гола.
Домакините, водени от новия си треньор Радослав Митревски, отправиха първия си по-сериозен удар след половин час игра, но изстрелът на Карачанаков беше блокиран, предаде Блиц спорт. В края на полувремето Йоан Баи опита от малък ъгъл, но не успя да отправи точен удар.

Началото на втората част бе белязано от игра в центъра на терена, а опасности пред двамата вратари нямаше.

Двата тима се посъбудиха след 65-ата минута и първо Йомов остана на сантиметри от това да вкара, а минута по-късно Мохамед Брахими пропиля златна възможност да вкара гол за Пирин.

Нулевото равенство се промени в 71-ата минута с много прецизен удар на Карло Мухар от границата на наказателното поле (1:0). Хърватинът вкара с една втория точен удар за "армейците" в мача.

Това явно изнерви бившия полузащитник на ЦСКА Станислав Манолев, който си изкара жълт картон за фаул срещу Карол Метс, след което влезе в спор с треньора на "червените" Стойчо Младенов и помощника му Анатоли Нанков.

До края на мача Пирин беше по-активният отбор, а в продължението на мача стигна до изравнителен гол. В третата минута от продължението Манолев остана непокрит в наказателното поле и успя да преодолее Бусато за крайното 1:1.

Равенството отдалечи ЦСКА на 9 точки от лидера Лудогорец, като "червените" са с мач по-малко. Пирин остава на предпоследно място на две точки и с мач повече от последния Царско село.

Още за: Пирин   ЦСКА   мач   Още от: Спорт