“Пирин” /ГД/ представи селекцията за новия сезон и отнесе съседите от Хаджидимово

30 юли 2010 00:20   3 коментара   13636 прочита
Най-нетърпеливите фенове дойдоха час преди официалното представяне

Юношата Ив. Лефтеров с дебютен гол за мъжете, М. Петаков вкара на бившия си тим

Близо 400 души дойдоха на градския стадион в Гоце Делчев, за да видят представянето на местния “Пирин” за новия сезон. Точно в 18.00 ч. капитанът Марио Близнаков излезе пръв на зеления терен, последван от съотборниците си и старши треньора Димитър Соколов под аплодисментите на публиката и звучащия по уредбата химн на клуба. В разширения състав за мача срещу “Ботев” (Криводол) попаднаха юношите Илия Карапетров, Крум Кирев, Юсни Юсниев и игралият много силно Иван Лефтеров. Всички футболисти получиха възможност за изява в последната контрола преди старта на първенството, в която неврокопчани победиха с 3:1 съседите. Нито една игрова минута не регистрираха само контузените Димитър Мачков, Джамал Шериф и Юсуф Джугдан.

Гостите се представиха достойно и допринесоха за празничното настроение на своите домакини. Пиринци бяха пълни господари на терена и закономерно още в 4-та минута с шут от 35 метра Васил Панайотов свари неподготвен вратаря Иван Симеонов и оплете топката в десния горен ъгъл на мрежата. Четвърт час след началото на мача резултата удвои Ангел Тошев на опразнената врата. До почивката пропуски направиха М. Близнаков, Ат. Иванов и В. Панайотов. За втората част съперниците предприеха дежурните смени и пуснаха нови 11. В 60-та мин. Мустафа Шериф открадна топката от защитник на гостите и асистира на Иван Лефтеров, който вкара първото си попадение за мъжкия тим.

В 65-та мин. реферът Ленко Витанов от Разлог изгони за втори жълт картон Георги Коджебашев, но по предварителна договорка двата тима продължиха в числено равни състави. В 68-та мин. удар на Иван Безев срещна десния страничен стълб, а след още 120 секунди с шут от халите бившият футболист на “Пирин” Мирослав Петаков прехвърли заспалия на вратата Ангел Юсев и вкара почетното попадение за аматьорите. В 75-та Радослав Моллов също улучи гредата.

“ПИРИН” /ГД/: Юсев, Катунчев, Гуцев, Здравков, Панайотов, Спириев, Лазаров, М. Близнаков, Ат. Иванов, В. Шишков, Тошев (Петракиев, Юсниев, Карапетров, Г. Близнаков, Лефтеров, В. Баханов, Л. Баханов, Шериф, Хаджиев, Маджиров, Моллов).

“МЕСТА”: Симеонов, Попов, Коджебашев, Г. Шишков, Ряхов, Махмудов, Масърлиев, Конедарев, Чилев, Шаматов, Чивелиев (Богданов, Ангелов, Керезиев, Безев, Полимеров, М. Петаков, Савов, Сойка).