18 август 2009 00:20   2 коментара   19838 прочита
Н. Шенсой
Н. Шенсой

Н. Шенсой

Преотстъпеният от “Левски” Ив. Цачев показа шампионски манталитет при гола си в мрежата на оранжевите

“Пирин” /Бл/ изнесе урок по тактика на евробоеца “Литекс” и го победи с 1:0 в Ловеч. Домакините доминираха през целия мач, но срещнаха добре организирана защита, ръководена от отличен вратар - Веселин Ганев. Постепенно футболистите на националния селекционер Станимир Стоилов се изнервиха и грешаха все по-често. В заключителния четвърт час от двубоя “Литекс” хвърли всичко напред и се оголи опасно в защита. Преотстъпеният от “Левски” Иван Цачев се отскубна в 81-та мин. и съвсем малко не му достигна да прокара топката покрай Урош Голубович. 5 минути по-късно юношата на сините демонстрира шампионски манталитет, напредна от централната зона, надбягвайки тромавия Небойша Йеленкович, и този път намери мрежата на оранжевите - 1:0. В даденото 4-минутно продължение на редовното време реферът Георги Йорданов показа пресилен втори жълт картон на Мирослав Ризов и принуди благоевградчани да довършат срещата в намален състав. С изненадващия, но напълно заслужен успех в града на люляците старши треньорът Наджи Шенсой изпълни “невъзможната мисия”, с която го натовариха феновете на “Пирин” /Бл/. Както е известно, част от тях влязоха в конфликт с косовския специалист след загубата от “Миньор” /Пк/, а по-късно обявиха, че победа над “Литекс” би изгладила отношенията им. Заради бизнес ангажименти в чужбина едрият акционер на зелено-белите Николай Галчев проследи триумфа по телевизията, за разлика от собственика на домакините Гриша Ганчев, който събираше нерви в официалната ложа. Доволен съм не само от победата, заяви Н. Галчев. В Ловеч нашите футболисти демонстрираха желание за игра до последната минута, което липсваше срещу “Миньор”. Има още какво да се стикова в отбора, но мога да обещая, че “Пирин” ще печели още много такива мачове. Пролича си какъв голям тактик е треньорът ни Шенсой. С пускането на двамата нападатели Цачев и Стоянов заангажира отбраната на оранжевите, която нямаше как да не се пропука и да стигнем до гол, допълни Н. Галчев. Заслужена победа, честито на момчетата, каза Н. Шенсой. Изнесохме лекция по дисциплинирана игра. В I кръг загубихме и цяла България ни отписа. Подцениха ни, а ние това очаквахме. Всичко беше планирано, играхме като швейцарски часовник. Този реванш за загубения финал за купата ни задоволява. Нямам претенции към съдиите, заядох се с тях, защото трябваше да покажат червен картон на Кишишев. Имахме негативен диалог с феновете, но те са клиент на клуба и винаги имат право, добави Н. Шенсой.

Още за: ПФК Пирин   победа   ПФК Литекс   Още от: Спорт