Петричанката Лиляна Костова ще продължи кариерата си в Унгария

10 юли 2019 10:41   2 коментара   5450 прочита

Най-титулуваната българска футболистка Лиляна Костова вече е състезател на унгарския Диошдьор ВТК. Клубът от град Мишколц спечели бронзовите медали от изминалото първенство по футбол за жени в Унгария, а освен това игра и финал в турнира за купата на страната.

Диошдьор отстъпи пред шампиона Ференцварош с 3:4 и остана със сребърните медали в турнира. Амбициите на Диошдьор, който играе домакинските си срещи на стадион DVTK Арена, с капацитет 15 000 зрители. В тима освен Костова чужденки са американката Ханна Марие Баркар, румънката Санду Бианка, сръбкинята Биляна Брадич и гъркинята Кристияна Киаму.

31-годишната петричанка, която в кариерата си успя да спечели първенството на България, Кипър, Русия, Полша и Суперкупата на Италия, вече е амбицирана да вдигне титлата и в унгарското първенство. Лили вече направи няколко тренировки с новите си съотборнички, след тежката контузия която получи в края на 2018 години и отсъствието и от терените за почти половин година.