Международен успех за благоевградски момичета: Футболен клуб СПОРТИКА победител на турнира в Македония



Благоевградският женски футболен клуб СПОРТИКА взе участие в двудневен международен турнир, провел се в Дойран/Македония/. Организатор на турнира е вратар от близкото минало на Македония г-н Истатов. Отборите участници в турнира бяха Тиверия Истатов/Струмица/, Конзули/Битола/, ФК СПОРТИКА/Благоевград/, ФК Екомет/Пловдив/. Първите мачове бяха изиграни след изтеглен жребий. Първият мач бе от 15:30 часа на 24. 08 между отборите на ФК СПОРТИКА и КОНЗУЛИ/Битола/, който завърши с победа на благоевградчанки с 4:1, като те бяха водещият отбор през целия мач. Хеттрик в мача отбеляза Евдокия Попадинова и един на Криси Петрунова.
В другия мач от 18:00 се срещнаха отборите на Тиверия/Струмица/ и ФК Екомет/Пловдив/, като в този оспорван двобой, македонките се поздравиха с победа с 6:5. На другия ден от 09:30 часа за трето и четвърто място се срещнаха отборите на ФК Екомет/Пловдив/ и Конзули/Битола/ който завърши с победа 2:1 за момичетата от Битола. Финалът, който се игра в 12:00 между отборите на ФК СПОРТИКА и Тиверия/Струмица/, завърши с победа на момичетата от Благоевград с 4:1, като головете бяха отбелязани по два от Евдокия Попадинова и Криси Петрунова. Всички отбори бяха наградени с купи и плакети, като Евдокия Попадинова с общо 5 гола, бе избрана за голмайстор на турнира. Организаторите на турнира се бяха постарали така, че нищо да не липсва на отборите.
Н. Петров
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.