Марек пречупи Беласица и остава лидер на Югозапад

28 март 2021 14:56   18 коментара   7357 прочита

Марек победи Беласица с 3:1 в дербито от 24-ия кръг на Югозападната Трета лига. Първият и третият във временното класиране премериха сили на стадион “Бончук” в Дупница, като и двата тима са замесени в битката за първото място и търсеха задължителни три точки.

Домакините обаче се оказаха по-добрият отбор днес и вече водят със 7 точки пред Бела, въпреки че петричани са с мач по-малко в актива си. Димитър Пантелеев откри за Марек още в 6-ата минута, а другите два гола бяха дело на  Васил Калоянов (45’ и 62’), предаде pirinsport.com. Марти Таушанов пък бе авторът на единственото попадение за гостите, след като бе точен от бялата точка в 41-ата минута. В последната минута реферът Димитър Буров вдигна дириктен червен картон на Христо Каймакански от Марек за грубо нарушение.

Двубоят започна с около 10 минути закъснение, тъй като по трибуните се бяха събрали няколко стотин фена, които трябваше да напуснат, за да бъде даден началният съдийски сигнал. Лично президентът на дупничани Цветан Видински обиколи трибуните и помоли привържениците да си тръгнат от стадиона.

Още за: Марек   Беласица   мач   Още от: Спорт