Манолев вкара дежурният си гол за лъвовете, България би Япония с 2:0

30 май 2013 16:04   1 коментар   5712 прочита

Роденият в Благоевград Станислав Манолев пак се разписа за националния ни тим. Бившият юноша на Македонска слава вкара първото попадение при успехът с 2:0 над Япония. Манолев бе точен в 3 мината, след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Проверката се игра "Тойота Стейдиъм" в Нагоя пред 45 000 зрители. За 0:2 автогол си забоде Макото Хасебе след почивката, при центриране на друг благоевградчанин Христо Златински. Момчетата на Любо Пенев бяха истински "лъвове" на терена и логично разсякоха "самураите". Националите ни бяха с класа над домакините, които излязоха в тази контрола с всичките си звездни играчи.

Трябва да отбележим, че това е четвърти успех за България над Япония, имаме и един хикс, а във всичките пет контроли сме били гости. Следващата проверка на България е срещу Казахстан 4 юни. Спас Делев, Илиян Мицански и Светослав Дяков също защитиха реномето на футболен Югозапад.