Мачът с “Пирин” ще е по-тежък от този във Виена

06 ноември 2010 00:18   2 коментара   13986 прочита
Борис Галчев

Скандалният халф на ЦСКА Б. Галчев четка родния клуб

Кадърът на “Пирин” Борис Галчев изчетка здраво родния си клуб преди гостуването на ЦСКА на стадион “Христо Ботев” в Благоевград в понеделник. Халфът от Добринище прогнозира повече трудни минути за червените в областния център на Пиринска Македония в сравнение с победното им гостуване в Лига Европа в четвъртък вечерта в австрийската столица Виена срещу местния “Рапид”. Галчев игра в титулярния състав на армейците и се изцеди докрай за малко очаквания успех на своите с 2:1, първи за повяхналия гранд от Борисовата градина във втория по сила турнир на Стария континент. Разлюбеният от пиринските фенове Спас Делев се появи на терена в заключителните моменти на двубоя заради високата температура, която вдигна в навечерието на срещата.

За разлика от джобния нападател от петричкото село Ключ, Б. Галчев демонстрира уважение към отбора, откъдето се изстреля за 3 г. от аматьорската група в 31-кратния шампион на България. Мачът с “Пирин” ще е по-тежък от този във Виена. Срещу австрийците започнахме затворено в началото, очаквахме традиционния домакински натиск. Успяхме да удържим и това ни помогна. През второто полувреме играхме по-открито, вкарахме и победихме, коментира Боби Галчев, около когото се вихри скандал за пари между “Пирин” и “ЦСКА. Благоевградчани безуспешно се опитват от доста месеци насам да си приберат 70-те хиляди лева, дължими от червените по трансфера на сърцатия полузащитник на “Българска армия” миналата зима.