Късна драма в Благоевград! Пирин спечели точка срещу изпадналия Етър с гол в добавеното време

17 май 2024 19:18   33 коментара   7763 прочита

Пирин и Етър завършиха наравно 2:2 в зрелищен двубой от 33-тия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Двата отбора предложиха здрав мач с много положения пред двете врати.

Домакините излязоха напред в резултата още в четвъртата минута, когато Принс Мбаке си отбеляза автогол. "Болярите" бяха по-активни през второто полувреме и осъществиха светкавичен обрат в рамките на 120 секунди чрез Иван Василев (62') и Йоаким Гонзалес (64'), предаде Sportal.bg.

В добавеното време на срещата Арно Лузайадио донесе точката на "орлетата". Отборът на Олександър Бабич остава без победа от началото на плейофите, а днес пропусна отлична възможност да се доближи до спасението. Пирин има 31 точки в своя актив и заема 13-ото място във временното класиране. Благоевградчани ще се надяват на грешка от Хебър и Ботев (Враца), които са съответно с 30 т. и 28 т.

За Етър вече е ясно, че от следващия сезон ще играе във Втора лига. Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в четвъртата минута. Станислав Костов пусна страхотно извеждащо подаване към Иван Тасев по десния фланг.

Крилото на благоевградчани центрира остро към наказателното поле, а там Принс Мбаке засече топката в собствената си врата. В 12-ата минута гостите пропиляха много добра възможност да изравнят резултата. Иван Василев напредна отдясно и подаде към Йоаким Гонзалес, който стреля от движение, но ударът му разтресе горната греда. Малко след като измина четвърт час игра от началото на двубоя Горка Ларучеа шутира от далечно разстояние, но изпрати кълбото встрани от целта.

В средата на първото полувреме Тасев стреля извън наказателното поле, но Секулич внимаваше и се намеси подобаващо. В 37-мата минута Ковальов също се отличи с добро спасяване, след като отрази опасен удар на Гонзалес. "Болярите" започнаха по-активно след почивката и в 51-вата минута Букхолда нанесе изстрел от границата на назателното поле, който се отби в напречната греда, а при добавката Иван Василев стреля с глава, но Ковальов прояви отличен рефлекс.

Натискът на Етър продължи и логичното се случи в 62-рата минута. "Виолетовите" организираха добро нападение отляво, а Иван Василев засече центриране на Тибуе, възползвайки се от грешка на стража на "орлетата". 120 секунди по-късно тимът на Светослав Петров осъществи пълен обрат.

Гостите отново атакуваха през левия фланг, но този път Тибуе намери Йоаким Гонзалес, който засече топката от въздуха и с добре насочен удар изведе своя отбор напред в резултата. В 82-рата минута Дидис Пита направи страхотен индивидуален рейд и проби в наказателното поле на Пирин, но Ковальов спаси. В третата минута от добавеното време Арно Лузайадио вкара страхотен гол, с който донесе точката на благоевградчани.