Колумбиец се разписа за Пирин при класика срещу македонци

17 февруари 2019 10:28   3 коментара   7004 прочита

ОФК Пирин победи ФК Сака Каменица с 3:0 в последната контрола от зимната подготовка, седмица преди подновяването на шампионата на Втора лига. Двубоят се изигра пред около стотина зрители в прекрасно време за футбол на ст. Христо Ботев в Благоевград.

Зелените започнаха мача по-остро и окупираха наказателното поле на гостите. Първото попадение падна в 12-та минута, когато Хуан Пабло нахлу по левия фланг, но вместо да центрира, леко се подхлъзна и ритнатата топка заблуди вратаря на гостите, като влезе необезпокоявана във вратата.

Виктор Янев бе близо до гола след четвърт час игра, но ударът му срещна гредата.

Второто попадение падна в 55-та минута, когато Владислав Златинов бе точен от пряк свободен удар.

Трето попадение падна 10 минути преди края, като Кирил Мутавджийски стреля остро, вратарят на гостите изби в краката на Денис Ангелов, който от близко не сгреши.

Пиринци почиват от днес до понеделник, когато следобед подновяват тренировки преди гостуването на ОФК Поморие.

Състав на Пирин днес: Димитров, Адемов, Пушкаров, Гуцев, Кюсис, Пабло, Любомиров, Георгиев, Бастунов, Златинов и Янев.

След почивката в игра влязоха още : Ангелски, Митрев, Митев, Цолев, Ергин, Ангелов, Михайлов и Мутавджийски.