“Интер Академик” измъчи вицешампиона в Благоевград

21 март 2011 00:18   1 коментар   20948 прочита
Бившият благоевградски рефер Е. Кавдански обсъжда спорните моменти след мача с Г. Дойчинов и Ю. Горецов

Хандбалистите на “Интер Академик” измъчиха здраво вицешампиона “Добруджа” преди да загубят с 37:39 /17:18/ най-стойностния си мач от началото на сезона в Благоевград. Домакините не губиха време за разузнаване на далеч по-опитния си съперник и поведоха със 7:4 в 11-та мин. Преднината им можеше да бъде още по-голяма, но Васил Джукев и Александър Попгеоргиев не успяха да пробият от чисти позиции един от най-добрите български вратари Иван Иванов-Змея. В средата на полувремето добричлии дръпнаха с 8:7, но успяха да хванат юздите на драматичния двубой едва в началото на втората част, когато се откъснаха с 27:22.

Избраниците на треньорката Софка Арабаджиева пропуснаха ключовия момент за обрат 7 минути преди края. Тогава Николай Цветков хвана дузпа при 33:34, ала в ответната атака Адриан Зинков не можа да изравни. Уплашени да не изпуснат двете точки, гостите заиграха безкомпромисно в защита, за което повече свобода им дадоха столичните рефери Георги Дойчинов и Юли Горецов. Отсреща благоевградчани продължиха с коректния си тон и инкасираха леки голове за 35:39, с което нямаше как да се справят в оставащите 3 минути. Съдиите ни взеха мача с няколко решения в полза на “Добруджа”. Иначе се получи страхотна среща, с която нашият отбор може да се гордее, заяви председателят на УСК “Академик” доцент Стоян Иванов.

“ИНТЕР АКАДЕМИК”: Цветков, Илиев-4, Ст. Радойчев-8, Зинков-6, Л. Иванов-2, Попгеоргиев-13, Джукев-4 /Н. Радойчев, Б. Иванов/.