И Пирин стъпи на верния коловоз! Победа над Литекс

20 август 2019 09:38   26 коментара   10742 прочита

Първа победа за орлетата и то при гостуване на Литекс. Отборът на Пирин постигна първа победа от началото на шампионата във Втора лига. Успехът на "зелените" изковаха Руслав Иванов и Христос Контохристос през второто полувреме.

Буквално в последните секунди на мача Петър Петров реализира почетния гол за "оранжевите". Двубоят в Ловеч беше изгледан на живо от силния човек в благоевградския клуб Ива Уорън и от бившия национален селекционер Ивайло Петев. Първото полувреме предложи много слаб футбол, който със сигурност не се хареса на малцината зрители на ловешкия стадион.

Положенията, и то не съвсем чисти, се брояха на пръстите на едната ръка. В 11-ата минута Александър аспарухов от Литекс имаше възможност да матира Димитър Пангев, но стреля неточно с глава. До почивката момчетата на Живко Желев имаха териториално предимство, но то беше безплодно и почти нямаше удари към вратата на Пирин.

В отговор на това в 45-ата минута дойде опасно центриране пред рамката на домакините, което обаче не беше засечено от Руслан Иванов. Последва опасен пробив на Ахмед Ахмедов, но вратарят отби с крак в корнер. Литекс имаше инициативата и в началото на втората част.

В 47-ата минута голмайсторът Тонислав Йорданов опита мерника си от фаул, но изстрелът му премина на целта. Така дойде време за изненадващия удар на "орлетата". В 56-ата минута Емил Петров направи пробив отляво, намери с пронизващ пас Руслан Иванов и последният порази мрежата отблизо - 1:0 за гостите. Това не беше всичко, което играчите на Иво Тренчев бяха приготвили за "оранжевите".

В 61-ата минута новото попълнение Христос Контохристос засече хубаво пас отдясно и накара за втори път Нисторов да бърка в мрежата си - 2:0 за Пирин. Срещата вече "заспиваше" в своя край, когато в добавеното време Петър Петров шутира от границата на наказателното поле. Топката се спря във вратата след неособено съсредоточена намеса на стража Пангев.

Въпреки това Литекс нямаше време за още и така "орлетата" на Тренчев взеха първите си три точки, за радост на Ива Уорън, която изгледа целия мач права. В следващия мач Пирин домакинства на един от новаците във Втора Лига – Спартак Плевен.

Двубоят е в неделя от 20:00 на стадион Христо Ботев.

Пирин: Пангев, Бастунов, Адемов, Калемба, Антонио, Благов, Петров, Михайлов, Пушкаров, Р. Иванов, Цолев

Още за: ФК Пирин   двубой   отбор   Още от: Спорт

26 коментара
20 Август 2019 10:04 | фен
19
 (
21

Почваме да мачкаме и на терена. Отуук пътят е само нагоре.

Само Пирин !

20 Август 2019 10:32 | Да
2
 (
16

Най - хубавото от мача е победата . Остават съмненията за уговорен мач . Може би някои отговорни другари, позапълниха банковите си сметки . Дано Емирейтс заработиха поне за премиите . А може би, късмета ни споходи, но надали .

21

Не си харчете парите за купуване на мачове. Ние влизаме а вие изпадате.

20 Август 2019 11:39 | до сашодиковците
12
 (
20

Е да де. Като падаме, падаме щото сме слаби. Като бием, бием щото сме купили мача. Няма начин Пирин да си бие. Все трябва да се мрънка за нещо.

20 Август 2019 13:42 | Гошко
-2
 (
12

А защо при предишното гостуване беше обявена премия от 60 000 и паднахме, сега без обявена премия бием. Дали премията не е отишла в Ловеч?

20 Август 2019 13:44 | ИЛИЯ
4
 (
12

ДОКАТО СПУСНАТАТА С ПАРАШУТ ЛЕЛКА НЕ РАЗКАРА ДОКАЗАНИТЕ НЕКАДЪРНИЦИ ВЕНКО ПОПОВ И ЕЛЕЗОВ, ДОКАЗВА, ЧЕ Е ЧАСТ ОТ СХЕМАТА НА КМЕТЧЕТО.

20 Август 2019 14:23 | сс,
0
 (
6

е има премия, 2500 лева, обещана след мача. ОТ BOSS УОРЪН.

15

Пич, не се хаби да пишеш, толкова сте смешни и незначителни и като отбор и като село, че никой не ви обръща внимание на коментарите . Ходи да пишеш под темите за беласица, там ще хванеш дикиш, вие сте си от една черга мизерници

20 Август 2019 16:08 | Гошко
0
 (
8

Щом 500 лева премия на човек сравнявайте с 60 000 отборна, ясно що за калинки пишат тук. Скоро този балон на фирмата фантом ще се спука.

5

Премията е 30 000 евро бе тъпаци, шо ви ства.

20 Август 2019 17:44 | Стуй
0
 (
8

30 000 Евро беше обявена за мача със Септември, който Пирин загуби. Сега нямаше предварително обявена премия, важи тази по вутрвлен правилник, тя е 500 лева на футболист играл в мача. Има ли логика за предишното гостуване да има премия 60 000 лева, а сега да е около 6-7 000 общо? Отворете си очите, не се оставяйте са ви правят на глупаци.

20 Август 2019 17:50 | Хаха
1
 (
7

Сега нямаше предварително обявена премия, защото имаше предварително уговорен мач

5

Да не стане като преди 2-3год, премии, премии и накрая “великия ръководител”Венко Попов каза няма пари за премии!!! Айде стига и ако наистина мислят сериозно, няма да сложат за треньор този некадърник !!! Отбора би но игра като селски отбор!!!

20 Август 2019 20:46 | Сиса
-1
 (
5

Вие гадни и долни хейтърчета, родени само да плювате и храчите. Оставета хората да работят на спокойствие. Такива като вас, нереализирани таланти изпълнени с омраза и комплекси са днешното поколение от паразити. Платени, смехотворни и жалки твари сте предизвикващи само погнуса.

20 Август 2019 22:08 | Пиетробон
-2
 (
6

Егати, победа на Пирин, за първи път в историята Пирин има шанс да тръгне към върховете на българския футбол, за първи път хора с пари, желание и амбиции се захващат с нашия отбор и май най-накрая пътят пред нас е цветя и рози, а тук 90% от коментарите са как мача е уговорен, как Ива Уорън е лелка, спусната от Борисов, как кмета все още бил собственик и такива дебилщини. Айде по-добре не коментирайте, а и на стадиона не идвайте...

20 Август 2019 22:20 | Хаха
3
 (
7

Ти, прекрасно, мекотело джендърче, родено, за да величае и лиже анусите на силните на деня . Остави хората да изкажат спокойно мнението си . Такива, като теб, реализирани, на скътани службици изпълнени с подлост и плюскащи на хранилката, сте паразитите които изсмукват душицата на този народ .

21 Август 2019 09:08 | Пиетробон
-1
 (
3

Силен довод да ме опровергаеш, тъпанар такъв. Ти ме остави да си гледам победи на Пирин над говеда и чорбари от новата трибуна, а ти мрази, виждай конспирации навсякъде и във всичко и чакай Пирин да загуби, за да плюеш на воля, идиот безподобен.

21 Август 2019 11:37 | Реалност
1
 (
1

Бая ще чакаш Пирин да играе в А група. До тогава няма да има помен нито от кмета, нито от фирмата - менте.

21 Август 2019 11:40 | Ха ха
2
 (
2

Преди години на новата трибуна (разрушената) сядаха само роми и селяни идващи да гледат Пирин. Нормално е, че Пиетробон да иска от там да гледа мачове.

21 Август 2019 12:22 | Грамада
-1
 (
1

Аз не мога да разбера Що за калпаво племе сме... почти всички сме фенове БАН родният ни Пирин ама де плюем и обиждаме заради неква си трета страна (Уорън кметаи т. н) Да нормално е Дан има различни виждания и нагласи за новите хора в Пирин но на финал на досегашната мизерия си е направи чудо та чудо и Да и аз съм леко резервиран относно Уорън емирейъс и т. н но ще видим времето Шенген покаже, но тва мен емаме различни мнения не значи мен мен требва Да подкрепяме отбора ....Аманда мачо бил купе... Шо ни боли куууро Бе бате луевски и цецка като купуват мачове Шо Да мен би да не си ги харесват техките фенове ....само Пирин и в неделя на стадиона за да се насладим на 2ра победа

21 Август 2019 14:07 | TheProducer
2
 (
2

Хора, успокойте се. Няма смисъл от толкове нерви - в крайна сметка е футбол. Да, зад него прозират много процеси в държавата и е нормално голямата част от хората да се чувстват прецакани, а облажилите се да скимтят колко е добре. Нормално е и да няма доверие в управата, която докара Пирин до тук. Още по-нормално е да няма доверие в кметчето (симтатиите към него са обратнопропорционални на систематичното му хвалене в едно сайтче). Но се поставете на мястото на играчите и новите в клуба: Каквото и да направят, все псувни. Според мен те заслужават първоначално доверие и подкрепа. Да, те ще печелят най-много от успешен Пирин и от добра школа, но всеки от нас си пожелава силен отбор (иначе нямаше да коментираме тук). Доверие срещу разбиране от страна на новите, че след толкова мизерия искаме успехи. И срещу самокритично мислене и октир диалог, а не сапунисани статии от продажни сайтчета. Само Пирин!