Хебър и Пирин не впечатлиха на "Васил Левски", "орлетата" продължават да бъдат без победа

29 август 2022 00:28   24 коментара   7018 прочита

Хебър (Пазарджик) и Пирин (Благоевград) не успяха да се победят и завършиха 0:0 в един от най-скучните мачове от началото на сезона в efbet Лига. Двубоят бе част от 8-ия кръг на шампионата и се игра на стадион “Васил Левски” в София. Двата тима не си създадоха почти никакви положения и отправиха само един точен удар през цялата среща, а резултатът от това бе налице.

Той обаче не е добре дошъл особено в легера на гостите, тъй като “орлетата” продължават да нямат победа от началото на сезона.

Това пък бе първо равенство за тима от Пазарджик от старта на кампанията, но вече три мача момчетата на Фулвио Пеа нямат победа.

Мачът започна на по-ниски обороти, като положения почти липсваха пред двете врати, предаде sportal.bg.

През първите минути домакините опитаха да наложат някакъв натиск, но това не породи нищо интересно пред вратата на Янко Георгиев. Кнежевич опита удар в 4-ата минута, който обаче се оказа доста неточен.

След близо 25 минути футбол Пирин също стигна до своя първи изстрел в мача. Тогава Чебраилс Макрецкис проби отляво и пусна центриране към Преслав Йорданов, който игра с глава, но прати топката в аут.

След поредни скучни минути, в които нямаше интересни ситуации, към края на първото полувреме Пирин тръгна в нападение. В 45-ата минута Йорданов опита атрактивен удар с пета след подаване отляво, но и този път кълбото излезе в аут.

Така след първите 45 минути двата тима се оттеглиха на почивка без да си отправят нито един точен удар, към която и да е от двете врати. Второто полувреме започна така, както завърши първото - на бавни темпове и с лек натиск на Пирин. В 52-ата минута Иван Тасев стреля с глава при една от атаките на гостите, но отново неточно.

Малко по-късно дойде и първият точен изстрел в мача. Негов автор беше отново Тасев, който се възползва от добро центриране на Занев отляво и засече с глава, но право в ръцете на Петър Дебърлиев.

Последваха нови скучни минути, през които гостите определено бяха по-активни, но не достатъчно ефективни в атака. В 79-ата минута Вячеслав Велев опита шут от около 30 метра, но крайно неточен и топката прелетя над напречната греда.

До края на срещата логично не последваха нови интересни положения и така двата тима си поделиха по една точка.  В крайното класиране Хебър заема 13-ата позиция с актив от 7 точки, колкото имат Ботев (Враца) и Септември (София). Ситуацията в Пирин е доста по-лоша, тъй като "орлетата" продължават вече 8 мача да бъдат без победа и са с актив от 3 точки, заемайки предпоследното 15-то място.

Още за: Пирин   мач   отбор   Още от: Спорт