Груб и неспортсменски мач с 4-ри червени картона в Благоевград

10 април 2016 09:34   6171 прочита

На стадион "Христо Ботев" вчера младшата на ОФК "Пирин" Благоевград победиха ПФК "Спартак" Плевен с 3:1.

Първото полувреме орлетата владееха повече топката и се впускаха в по-добри атаки. Първият гол в мача падна в 37-та минута, след красива атака от ляво, топката бе центрирана по земята и номер 11 - Мартин Бояджиев отбележи за 1:0. Второто полувреме започна със силен дъжд и играта на терена се изостри.

В 51-та минута играч на гостите провокира състезателят Марио Топузов от "Пирин", след което и той не сдържа нервите си, за което на двамата бяха показани червени картони. Само минута след това след грубо влизане на играч от "Спартак", за гостите бе вдигнат втори червен картон. Играта на плевенчани загрубя окончателно, като в 56-та минута трети техен играч получи червен картон, след грубо неспортсменско влизане.

Въпреки намаления им състав те стигнаха до изравнителен гол след далечен плътен удар. След този гол орлетата хвърлиха всичките си сили в нападение и в 71-та минута, с красив гол Петър Христов вкара за 2:1. Минути преди края на мача с хубав пробив от ляво, капитанът Пепи Христов отправи удар към вратата, като топката срещна гредата и следящият добре играта Атанас Вълков вкара топката за крайното 3:1.

След този груб и напрегнат мач, със спечелените три точки момчетата на Илко Христов изпревариха "Спартак" във временното класиране.