Екшън в Петрич развали драма с шест гола, фенове налагаха играчи на Балкан

25 април 2021 00:14   22 коментара   24630 прочита

Запалянко на Беласица изрита съдия, има и пострадали футболисти на съперника

Публиката се завърна по българските стадиони, но за жалост и простотията се завърна по трибуните с пълна сила. На стадион “Цар Самуил” в Петрич максимум 15-20 фенове на “комитите” развалиха головото шоу между Беласица (Петрич) и Балкан (Ботевград) в дербито от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига, което завърши 3:3.
Малка група от феновете на петричани бесни, че играчите на Саша Симонович изпуснаха победата в 89-ата минута, с което най-вероятно и огромна част от шансовете си за завръщане сред професионалистите, нахлуха на пистата, опитвайки се да се саморазправят с футболистите на гостите. Няколко от играчите на Балкан отнесоха удари, като най-много пострада Симеон Иванов, чийто нос беше разбит. Освен юношата на Левски, Емил Колев, който вкара първите два гола за “зелено-черните”, капитанът Петър Василев и нападателят Калоян Бонев също получиха удари от въпросните фенове.

Това се случи секунди след последния съдийски сигнал на Иво Андреев, който благодарение на играчите на Бела се размина с гнева на фенове им. Първият му помощник Калоян Кацаров обаче беше изритан от фен. (показа видео във фейсбук страницата на гостите).

Именно футболистите на Симонович и ръководството на домакините са в основата да няма по-сериозни ексцесии, тъй като около 10-те стюарди не успяха да се справят сами. Играчите на Балкан дори бяха затворени в някои от помещенията на хотела, който се намира в сградата, където са и съблекалните. Те останаха, докато не дойде полицията, за да изведе феновете на Беласица, които до този момент продължаваха да търсят саморазправа.

Нещо, което делегатът Атанас Петкашев от Благоевград, трябва да е описал и сега предстоят тежки наказания, предаде sportal.bg. Накрая полицейски кордон изведе автобуса на Балкан до пределите на Петрич и играчите на гостите отпътуваха спокойно за Ботевград.

Иначе двата тима изиграха страхотен сблъсък за нивото на аматьорския футбол, който завърши 3:3, след като гостите стигнаха до точката след гол с пета в 89-ата минута. Преди това Беласица пропусна два гола аванс, които натрупа за няколко минути в началото на втората част, след като първото полувреме завърши 1:1.

Още за: фенове   Беласица   Петрич   бой   балканец   Още от: Спорт