“Джордан” с пълен комплект медали в зала “Фестивална”, бронз за “Младост”

16 февруари 2011 00:18   5 коментара   12009 прочита
Кристина Иванова

Лекоатлетите на “Джордан” /Бл/ заслужиха пълен комплект медали от държавното индивидуално първенство за юноши старша възраст в столичната зала “Фестивална”. Титлата на 800 метра спечели Николай Първанов, който се върна там където му е мястото след неколкогодишни опити за пробив в сектора за троен скок. Повече от успешен дебют в тази възрастова група направи гюлетласкачът Йордан Янчев, чието усърдие бе възнаградено със сребърно отличие.

Колекцията на възпитаниците на треньора Йордан Янев оформи Елизабет Петкова с трето място на троен скок. Тя също се качи при по-големите от настоящия сезон, което придава допълнителна стойност на постижението й. Малко не достигна на почетната стълбичка да се озове и съотборникът им Атанас Събев. Той стана шампион на троен скок в младшата възраст преди няколко седмици, но сега сред батковците трябваше да се задоволи с четвъртата позиция.

Към държавните медали в царицата на спортовете вече успешно посягат и състезателите на СКОБ “Младост” /Бл/. Единадесетокласничката от НХГ “Св. Св. Кирил и Методий” Кристина Иванова, която е националка по ориентиране, грабна бронз на 3000 м гладко бягане и остана шеста на 1500 м.

Още за: лека атлетика   медали   Й. Янев   Още от: Спорт