Дама играе наравно с момчетата във футболния тим на “Места”

17 ноември 2009 00:18   2 коментара   26184 прочита
Евдокия Попадинова

13-годишната Евдокия Попадинова играе наравно с момчетата във футболния отбор на “Места” /Хаджидимово/ и е важна част от халфовата линия на тима. През уикенда младата дама гостува със съекипниците си на терена край село Покровник за мача от областната група при подрастващите до 14 г. срещу “Пирин 2001”. Домакините, водени от наставника Александър Царевски, спечелиха с 5:2. След първото полувреме гостите изоставаха с 0:4. Преди началото на втората част на стадиона дойде президентът на “Места” Илиян Синадинов, който бе по работа в Благоевград.

Присъствието му явно окуражи хаджидимовци и те успяха да се представят доста по-добре след почивката. Е. Попадинова е дъщеря на треньора на детския отбор на “Места” Димитър Попадинов. Според последните изисквания на УЕФА, тя има право да играе с момчетата до 14-годишна възраст, а след това трябва да продължи с представителките на нежния пол. Изявите на Евдокия мотивираха и други момичета от Хаджидимово, Гоце Делчев и региона да се захванат с футбол, заяви Ил. Синадинов. Не е изключено до година-две да сформираме девически отбор, допълни той.

Още за: Ев. Попадинова   футбол   жени   Още от: Спорт