ЦСКА-София писа отличен 6 на Банско в контрола

12 октомври 2021 16:19   1 коментар   3854 прочита

ЦСКА – София победи с 6:1 Банско в контрола на терените на “Евима футбол” до едноименния град. “Червените“ играха със същия отбор и в предишната пауза за първенството и стигнаха до успеха с 4:1.

В началните минути темпото беше спокойно и интересни ситуации пред някоя от двете врати липсваха. В 12-ата минута „червените“ създадоха първата опасна ситуация в двубоя. Столичани изпълниха заучено положение от ъглов удар, след което капитанът Юрген Матей се извиси над всички и стреля с глава, но топката прелетя в аут.

Пет минути по-късно Хамза Чатакович си освободи пространство за изстрел, но шутът му попадна право в ръцете на вратаря на домакините Иван Димитров.В 24-ата минута елитният тим все пак поведе.

Тогава след бърза атака топката стигна до Яник Вилдсхут по фланга, който с мощен шут в горния ляв ъгъл не остави никакъв шанс на банскалии, предаде kotasport.com.

Футболистите на Борис Галчев обаче реагираха моментално, изравнявайки след само 120 секунди. Халфът Кристиян Балтов направи отлично двойно подаване със свой съотборник, който го изведе сам срещу Бусато. Полузащитникът запази необходимото хладнокръвие и елегантно преодоля вратаря за 1:1.

Равенството обаче не се задържа много дълго. „Червените“ отново се оказаха във водеща роля, когато активният Вилдсхут отправи пас към Ахмед Ахмедов. Централният нападател не чакаше втора покана и отблизо матира Димитров за 2:1.Столичани продължиха да налагат сериозно темпо на игра и това спомогна са удвояването на техния аванс. 2 минути по-късно Геръм Кери получи пас на границата на наказателното поле, след което матира „козлите“ за 3:1.

През втората част Стойчо Младенов заложи на повече юноши, които ги пусна в игра. В 55-ата минута Жуниор Нзила с изстрел от дъгата на наказателното поле матира стража на Банско и покачи до 4:1. Малко по-късно Варела бе изведен зад гърба на защитата и елегантно вкара за 5:1. Домакините искаха засада, но не бе отсъдена.

Във финалните минути ЦСКА – София стигна и до шесто попадение. Тогава Павел Жабов засече в наказателното поле прострелно подаване и покачи до 6:1.

Още за: Банско   мач   ЦСКА София   Още от: Спорт