ЦСКА 1948 се спаси в края срещу Пирин след много нерви в Благоевград

17 юли 2022 23:11   77 коментара   13517 прочита

ВАР помогна на гостите в добавеното време, напрежение по трибуните и на терена

Пирин (Благоевград) и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 на стадион "Христо Ботев" в мач от втория кръг на efbet Лига.

Преслав Йорданов (5) рано даде аванс на домакините, а в добавеното време след намесата на ВАР гостите получиха наказателен удар и Ивайло Чочев (90+6-дузпа) оформи крайния резултат.

Домакините започнаха по-силно и упражниха натиск, който даде резултат в 5-ата минута, когато Преслав Йорданов засече топката с глава след центриране на Андрей Йорданов от корнер и не остави никакъв шанс на Даниел Наумов за 1:0.

Силната игра на домакините продължи и в 11-ата минута направиха бърза контраатака. Андрей Йорданов центрира от десния фланг, а в наказателното поле Китан Василев бе оставен съвсем сам и стреля от воле, но прати топката право в гърба на Преслав Йорданов, предаде Блиц спорт.

ЦСКА 1948 имаше шанс да изравни в 16-ата минута, когато Александър Колев центрира прекрасно отдясно. Марио Топузов бе оставен без опека на далечната греда и овладя топката, финтира вратаря Янко Георгиев, но вместо да стреля, реши да подава и топката бе избита. Гостите бяха по-активни, но трудно стигаха до чисти положения.

В 32-ата минута Андрей Йорданов изпълни силно пряк свободен удар от малък ъгъл и вратарят Наумов изби в корнер, а десет минути по-късно Алекс Колев се вклини между защитниците на Пирин и се възползва от тяхна грешка, за да се добере до топката. Последва удар и Янко Георгиев спаси с блестяща намеса. "Орлетата" отговориха с контра, при която топката стигна до Йорданов на дясното крило. Бившият футболист на ЦСКА 1948 проби към центъра и шутира от границата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата на гостите.

След почивката гостите бяха по-активни и усилено търсена изравнително попадение. В 47-ата минута Янко Георгиев изби центрирана топка, която стигна до Русев, чийто удар обаче мина над вратата. Десет минути по-късно Алекс Колев стреля от пряк свободен удар, но нацели стената.

Пирин стигна до добро положение в 62-ата минута, когато Казуки Такахаши намери Йорданов, който стреля от 20 метра, но топката мина над вратата на Наумов. Гостите продължиха да владеят повече топката и да притискат своя съперник, докато домакините чакаха шансовете си на контраатаки.

В 79-ата минута Янко Георгиев спаси по прекрасен начин изстрел от малък ъгъл на Джонатан Перейра от пряк свободен удар. В 88-ата минута влезлият като резерва Ангел Бастунов комбинира с Ангел Лясков и шутира покрай вратата.

Във втората минута от добавеното време ЦСКА 1948 поиска дузпа, след като Карлос Охене падна в наказателното поле след съприкосновение с Хубчев, но Димо Димов не посочи бялата точка. Той обаче бе извикан да разгледа ситуацията с ВАР и промени решението си, а Ивайло Чочев реализира дузпата и изравни за 1:1. Феновете по трибуните се ядосаха и опитаха да нахлуят на терена, за да потърсят обяснение от главния съдия. Напрежение се създаде и на терена между играчите на двата отбора, но в крайна сметка играта бе подновена.

Секунди преди последния съдийски сигнал "орлетата" също имаха сериозни претенции за нарушение на Лазар Марин срещу Преслав Йорданов в наказателното поле на ЦСКА 1948. Реферът обаче не уважи техните искания и сложи край на мача.

След равенството Пирин спечели първа точка за сезона, докато ЦСКА 1948 има вече 4 в актива си. В следващия кръг за "орлетата" предстои гостуване на новака Спартак (Варна) в петък (22 юли), от 18:30 часа, а ЦСКА 1948 ще се изправи срещу шампиона Лудогорец на стадиона в Бистрица, но от 21:00 часа на същия ден.

Още за: Пирин   ЦСКА   Благоевград   Още от: Спорт