ЦСКА 1948 II прекъсна добрата серия на Беласица и излезе втори в класирането

12 септември 2022 11:55   8 коментара   5205 прочита

ЦСКА 1948 II победи с минималното 1:0 Беласица в мач от 9-ия кръг на Втора лига. Домакините заслужено стигнаха до трите точки, като през по-голямата част от двубоя владееха инициативата в срещата. Все пак в края на двубоя Беласица натисна своя противник и можеше да стигне до изравняване, но пропусна положенията си.

Двубоят започна с натиск на “червените”, като още в първата минута след изпълнение на корнер Ангел Грънчов надскочи всички и засече с глава, но нацели гредата.

До края на полувремето повече голове не паднаха, като след първоначалния натиск от страна на домакините двубоят се изравни, предаде sportal.bg.

Все пак ЦСКА 1948 II успя да открие резултата в началото на второто полувреме. Тогава Валентин Йосков проби отляво и пусна успоредно подаване към Метин Халил, който засече и не остави шансове на Кирил Георгиев.

Така в 54-ата минута “червените” успяха да излязат напред в двубоя - 1:0. В края на двубоя гостите натиснаха своя противник, в търсене на изравнителното попадение, но то така и не дойде. В 85-ата минута Живко Димитров пусна хубаво подаване към Запро Динев, който остана очи в очи с Генадий Ганев, но не успя да засече топката от въздуха.

Така резултатът остана непроменен и тимът на Валентин Илиев грабна трите точки. С тази победа ЦСКА 1948 II излиза втори в класирането с 16 пункта, колкото имат Етър и Струмска слава. “Болярите” играят във вторник срещу Миньор и при победа ще изместят “червените”, които могат да паднат до третото място. Беласица от своя страна прекъсна серията си от 3 мача без загуба и остава на осмата позиция с 13 пункта.

Още за: ЦСКА   Беласица   Победа   Още от: Спорт