Четвърта поредна победа за Спортика

19 октомври 2019 15:24   2 коментара   6325 прочита

Отборът на ФК Спортика Благоевград записа четвърта поредна победа в първенството по футбол при дамите. Момичетата на треньора Радослав Креснички надиграха с 2:0, като гост Енко Пловдив. С по едно попадение в двете полувремена, Спортика прибави нови три точки и продължава да бъде лидер във временното класиране на шампионата. В 35- та минута след изпълнение на ъглов удар Веселина Махлелиев откри резултата. До почивката се прояви и Милена Караколева, която спаси опасен удар на домакините.

През второто полувреме натискът на Спортика даде резултат и в 69- та минута Антониа Шопска фиксира крайното 0:2. До края на мача гостите нацелиха веднъж и гредата. След пет изиграни мача Спортика е лидер с 13 точки, а следващия кръг, в който благоевградчанки приемат НСА е пренасрочен за друга дата, а на 2 ноември Спортика гостува отново в Пловдив на Пълдин.