Браво! Учениците на III ОУ "Димитър Талев" най- добри на хандбал в България

09 юни 2019 14:31   5 коментара   15253 прочита

Отборът на III ОУ "Димитър Талев" в Благоевград стана шампион на България от ученическите игри за момчета 5-7 клас. Финалният турнир се проведе в зала Скаптопара, а в него освен домакините участваха още училищни тимове от Пловдив, Габрово, София, Поморие и Мартен. В драматичен финал днес момчетата на учителката по физическо възпитание и бивша хандбалистка Румяна Станоева надиграха връстниците си от ОУ "Алеко Константинов" - Пловдив с 20-19, като победното попадение бе отбелязано в последната минута на мача.

На полувремето домакините отстъпваха с 11-12, като разликата в определени моменти достигаше 4 гола за гостите, но момчетата от Благоевград показаха воля и характер и спечелиха златните медали. Най- добрият състезател на отбора победител Митко Давидков спечели и приза за голмайстор на турнира, като отбеляза 40 попадения.

За грандиозният си успех домакините получиха медали и купа, като в следващата една година те ще нося титлата шампиони на страната от ученически игри по хандбал за момчета 5-7 клас. На трето място останаха учениците от ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" в град Габрово, а четвърти са 81- во СУ "Виктор Юго" в столицата.