Ботев (Пловдив) надигра Пирин и тръгна с победа в Efbet лига

24 юли 2021 21:06   8 коментара   8274 прочита

Ботев (Пловдив) победи завърналия се в елита Пирин (Благоевград) с 2:1 в среща от първия кръг на Efbet лига.

"Канарчетата" започнаха по-добре срещата и поведоха в 19-ата минута с гол на Па Конате, който се разписа с глава, оставен сам в наказателното поле. По-малко от десет минути след това отново той можеше да удвои, но не успя да преодолее пресрещналия го вратар на Пирин.

Втори гол във вратата на "орлетата" все пак падна и той бе дело на Маркиньос, който подобно на Па Конате в 26-ата минута, остана сам срещу Петър Петров, но стреля покрай него за 2:0.

Десет минути след подновяването на играта след почивката гостите от Благоевград стигнаха до гол. Стилиян Николов се възползва от разбъркване в наказателното поле и насочи топката в мрежата за 1:2, предаде Блиц спорт.
 Минута-две след това Па Конате можеше да вкара трети гол за Ботев, но пропусна от добра позиция.

До края домакините не позволиха на Пирин да помисли за равенство и осъществиха няколко бързи атаки, но до нов гол в мача не се стигна.

Още за: ботев   Победа   Пирин   Още от: Спорт