Благоевградски тенисист донесе купа за “Левски” от кортовете на ЮЗУ

05 април 2011 00:14   1 коментар   16678 прочита
В. Калпачки получава наградата си от Ив. Бучински

Благоевградският тенисист Венцислав Калпачки, който в момента се състезава за “Левски” /Сф/, спечели крайната победа в регионалния турнир за момчета до 14-годишна възраст, организиран от УСК “Академик” /Бл/. Втори на кортовете на ЮЗУ “Н. Рилски” се класира Йордан Манов, трети е съекипникът му в тима на домакините Кирил Балабански, а четвърти остана Мартин Владимиров от “Тенис клуб Благоевград”.

Доста по-оспорвана бе надпреварата при момичетата до 14 г. Там се наложи Гергана Лишкова /ТК Благоевград/, която надделя на финала над Симона Пецева от УСК “Академик” с 9:3 гейма. В срещата за трето място Рос-Мари Янева /ТК Благоевград/ преодоля Мартина Петрова /УСК Академик/ с 9:2. Главен съдия на проявата бе международният арбитър Ивайло Бучински, който е и треньор в УСК “Академик”.

Още за: В. Калпачки   турнир   победа   Още от: Спорт