Благоевградчанка стана балканска шампионка по ориентиране

09 септември 2009 00:12   1 коментар   17903 прочита
Лилиана Гоцева разпъва българския трибагреник в очакване на златния си медал

Кр. Данаилов изведе българския отбор до I място в комплексното класиране

Благоевградчанката Лилиана Гоцева стана балканска шампионка по ориентиране в Парачин /Сърбия/. Състезателката на СКОБ “Младост” /Бл/ триумфира в класическата дистанция при девойките до 18-годишна възраст. Л. Гоцева спечели златен медал и с българската щафета, както направи и съгражданката й Кристина Иванова, но сред девойките до 20 г. Бронзово отличие в спринта при жените заслужи Людмила Гоцева, която е треньорка на “Младост” и майка на Лилиана Гоцева. Петия медал за националките от Благоевград взе Кр. Иванова - бронз в спринта. Наставник на българския тим е председателят на “Младост” и главен експерт на Министерството на младежта и спорта Красимир Данаилов. В сръбския град неговите избраници спечелиха общо 13 златни, 12 сребърни и 9 бронзови отличия, което изкачи нашите на първо място в комплексното класиране. Втори останаха представителите на Румъния, а трети са молдовците. Сред 150-те участници в престижната международна проява имаше още представители на Турция, Гърция, Македония и Сърбия.