БК Академик със загуба в Стара Загора

25 февруари 2013 10:18   2 коментара   12236 прочита

Баскетболен клуб Академик записа загуба в поредния кръг на А група. Момчетата на Божидар Гьорев паднаха при гостуването на Тракийския университет с 61:70 точки. Така старозагорци вече имат 8 успеха и 3 поражения и делят 2-3 място с ИУ Варна, докато благоевградчани вече са четвърти с баланс 7-4. В следващия кръг тракийците ще гостуват на Академик Пловдив, а Академик Благоевград ще приеме Дунав 2007. Домакините тръгнаха по-добре и поведоха с 13-2 в началото. След първата част разликата падна до 7 точки, но със серия от 8-0 за старт на втората тя стигна до 15. След това благоевградчани започнаха да намаляват и в третата част дори изравниха при 39-39. Тогава домакините отговориха с 8 поредни точки и отново се откъснаха напред, а в последната част удържаха съперника и стигнаха до важната победа. Домакините имаха предимство в подкошието, като хванаха 15 борби в нападение срещу 7 за гостите си. Отделно старозагорци имаха предимство в точките в подкошието - 36 срещу 10 и в точкити след грешки - 24 срещу 10. Тракийците имаха и 20 вкарани наказателни удара срещу 8 за Академик, а пък гостите не можаха да се възползват от факта, че отбелязаха 11 тройки срещу 4 за своя домакин. За гостите Антонио Илиев завърши със 17 точки, а дабъл дабъл от 16 и 10 борби имаше Райко Дундалов.