Бербатов вкара първия гол за 2013 година в Премиършип

01 януари 2013 17:46   1 коментар   6297 прочита

Димитър Бербатов реализира първия гол за 2013 година в Премиърлийг. Българският нападател се разписа при победата на своя тим Фулъм над Уест Бромич с 2:1. По този начин лондончани прекъснаха черната си серия. Димитър Бербатов бе основен двигател в състава на Фулъм и всяка една атака минаваше през него. Коментаторите и английските онлайн медии засипаха с комплименти българина, още пред мачът да е завършил.

Бербатов откри в 39-ата минута, когато успя с нисък и прецизен удар от десетина метра да прониже мрежата на вратата на Бен Фостър, за да даде преднина на своя тим. В началото на второто полувреме Лукаку успя да изравни, но в 58-ата минута Качаниклич отново даде преднина на Фулъм. Въпреки натиска на УБА в края, гостите успяха да запазят резултата и да стартират новата година с успех.