"Беласица" громи с 10 гола в с. Михнево

24 септември 2010 00:10   4 коментара   15344 прочита
Ив. Златински

“Беласица 1923” продължава да мачка в четвърта дивизия, където изпадна служебно през лятото. След като в предишния кръг младите комити разсипаха у дома с 9:1 тима на Кавракирово, в междинния кръг в сряда още по-категорично се разправиха като гости в Михнево, побеждавайки с 10:1. Още в 5-та мин. притеснените домакини си отбелязаха автогол, както това сториха и кавракировци през уикенда. Два гола на Янкулов в 12-та и 47-та мин. окончателно прекършиха съперника. Последва хеттрик на Иван Георгиев-Ибрико, който наказа бившия си тим в 49-та, 53-та и 55-та мин. До края за петричани точни бяха още Филип Герчев /60/, Николай Хаджиев /65/ и Десилав Токов /73, 78/.

Бившият кадър на ДЮШ на "Бела" Иван Тилев вкара почетното попадение за домакините пет минути преди края на иначе коректния двубой. След като по същото време отборът на "Първомай" извъртя нулево реми в Коларово, “Беласица 1923” го изпревари на върха в таблицата благодарение на головата си разлика. В следващия редовен пети кръг, който ще се проведе утре, избраниците на старши треньора Иван Златински почиват заради нечетния брой участници в групата.